Не закривай життя в «ящик»

Не закривай життя в «ящик»

Американські вчені з’ясували, що багатогодинний щоденний перегляд телевізійних «мильних опер» значно збільшує ймовірність розвитку депресії у літніх людей. Усього за три години щоденного перегляду серіалів цей ризик підвищується на 13%. Як інформує «Медпортал», участь у дослідженнях медичного центру при Гарвардському університеті в Бостоні взяли 50 тисяч американок, які протягом 10 років відповідали на запитання анкети про спосіб життя та стан здоров’я. Після обробки даних, зібраних під час багаторічного дослідження, науковці виявили багато цікавих фактів. Наприклад, з’ясувалося, що в літніх людей, які не менш ніж півтори години на день гуляють на вулиці або виконують будь–які помірні фізичні вправи (бодай прибирають у квартирі чи роблять зарядку), ризик розвитку депресії зменшується на 20%. А в тих пенсіонерок, які годинами просиджують перед телеекраном, навпаки, збільшуються «шанси» перевести поганий настрій та апатію в категорію хронічних станів.

І ні в чому собі не відмовляйте...

Українські ВІЛ–сервісні організації все–таки домоглися збільшення матеріальної допомоги на ВІЛ–позитивних дітей у п’ять разів. Як повідомила голова Державної служби України з питань протидії ВІЛ–інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань Тетяна Александріна, Міністерство охорони здоров’я передбачило в Державному бюджеті на наступний рік кошти для підвищення цих виплат до 2 040 гривень на рік (170 гривень на місяць). Поки що ж, відповідно до чинного законодавства, ВІЛ–позитивні діти отримують лише 408 гривень на рік (34 гривні на місяць).

Мотор іржавіє без руху

Показник смертності від хвороб системи кровообігу в Україні — один із найвищих у Європі. Близько 60% від усіх зареєстрованих смертей у нашій державі спричинюють саме «серцеві» проблеми. Воно й не дивно — згідно з офіційною статистикою, понад 22 мільйони, тобто дві третини дорослого населення України, мають серцево–судинні захворювання. І хоч у сьогоднішньому арсеналі медиків є сучасні методи діагностики і якісне обладнання для всебічного дослідження людського «мотору» та стану судин, чимало випадків захворювання виявляють на пізніх стадіях, коли вже неможливо безболісно розв’язати проблему.

Особливі, бо сонячні

Особливі, бо сонячні

За статистикою, кожне 700–те немовля у світі — незалежно від того, хто його батьки, де вони живуть і які мають статки, — народжується із синдромом Дауна. Для родини це стає неабияким випробуванням на міцність. На жаль, чимало чоловіків, дізнавшись про генетичну особливість крихітної доньки чи сина, кидають дружину з немовлям. Крім того, від таких малят дуже часто відмовляються батьки в пологових будинках. Торік в Україні таких відмовників було 253. А все — через банальне нерозуміння і брак інформації.

Дихай вільно!

Згідно з останніми дослідженнями науковців, концентрація шкідливих часточок тютюнового диму в залах для курців перевищує чинні норми у 22 рази. І всупереч поширеній думці про ефективність вентиляційних систем, у зали для некурців також потрапляє дим — там концентрація шкідливих часточок перевищує допустимі норми в 14 разів. Абсолютно безпечною для здоров’я є атмосфера тільки тих закладів, де куріння повністю заборонено. Усі інші «мікси» залів — із витяжками, скляними перегородками і пересувними табличками — діють не на користь відвідувачам.

Про це розповіли журналістам фахівці на прес–конференції, присвяченій Міжнародному дню відмови від паління, який планета відзначала 17 листопада.

Здоров’я за три хвилини

Кілька хвилин очікування перед перерізанням пуповини новонародженого можуть покращити його здоров’я в подальшому, переконані вчені. Раніше вважалося, що таке зволікання може підвищити ризик розвитку жовтяниці у дитини. Але зараз цю гіпотезу представники медичної спільноти вважають спростованою. Як повідомляють «Медновини», тепер учені стверджують: якщо пуповину перерізати не відразу, то в дитини значно знижується ризик розвитку залізодефіцитної анемії. При цьому будь–яких негативних наслідків (у тому числі й жовтяниці) не буде.

Коли від цукру несолодко

14 листопада — в день, коли народився канадський лікар Фредерик Бантінг, який отримав Нобелівську премію за відкриття інсуліну, — людство відзначило Міжнародний день діабету. І хоч фармацевти вже давно винайшли ліки від цієї хвороби, а попередню діагностику можна легко зробити в будьякій лікарні, діабет і надалі щороку забирає величезну кількість людських життів.

Курити — страшно!

Курити — страшно!

Усі цигарки однаково шкідливі, то навіщо вирізняти кожен бренд неповторним дизайном упаковки? Усе одно отрута... Мабуть, такими роздумами керувалися австралійські державні мужі, коли ухвалювали прогресивний антитютюновий закон. Згідно з цим документом, починаючи з грудня 2012 року, всі виробники повинні продавати цигарки в однаковій упаковці оливковозеленого кольору, із зображеннями, що інформуватимуть про наслідки паління. Звісно ж, на кожній пачці буде написано, яка це марка, який у сигаретах вміст смоли, нікотину тощо, але стандартним шрифтом. Уже через рік виробникам буде заборонено наносити логотипи та кольори торгової марки на сигаретні пачки. Як повідомляє БіБіСі, закону, аналогічного тому, що недавно ухвалив Сенат Австралії, поки що не ухвалено в жодній іншій країні світу.

Блискавка в «біологічному акумуляторі»

Блискавка в «біологічному акумуляторі»

У Давній Греції та Римі цю патологію пов’язували з чаклунством, магією і називали «священною хворобою». У царській Росії — «падучою». Сьогоднішні медики використовують термін «епілепсія». В Україні, за офіційними даними, живе понад 100 тисяч дорослих і дітей із цим діагнозом. Із якими проблемами стикаються пацієнти епілептолога? Чи можна вилікуватися від цього захворювання? Що слід робити і чого треба уникати, аби епілептичні напади минули назавжди?

На ці та інші запитання «УМ» відповів головний епілептолог України, президент Української протиепілептичної ліги, кандидат медичних наук Сергій Харчук, із яким ми зустрілися 11 листопада — у Міжнародний день епілепсії.

Держава товстунів

Держава товстунів

Епідемія ожиріння в усьому світі почалась із 80–х років минулого століття. В Україні цей негативний процес «запустився» дещо пізніше, оскільки в Радянському Союзі на той час був дефіцит продуктів, люди більше рухались, більше працювали фізично, більше займалися спортом тощо.