Ковпак над ковпаком
Згідно з раніше затвердженим проектом будівництва, саркофаг буде зроблено у вигляді двошарової арки 250 на 150 метрів і заввишки 108 метрів, яка «нависатиме» над ЧАЕС. Частини конструкції зберуть неподалік станції, а вже потім зведуть докупи. Завершити будівництво планують у 2013 році. Передбачається, що нове укриття функціонуватиме 100 років, і впродовж цього часу потрібно вирішити проблему демонтажу старого саркофага та утилізації небезпечних об’єктів ЧАЕС, зазначають у Державному спеціалізованому підприємстві «Чорнобильска АЕС», яке з 2001 року опікується процесом перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему.