Олімпійські авгієві стайні

Раз на чотири роки найбільші міста нашої планети за право стати господарем чергових Олімпійських ігор ведуть не менш затяту боротьбу, ніж потім спортсмени за олімпійські нагороди на спортивних аренах міста-переможця. Як відомо, цьогорічні Олімпійські ігри пройдуть з 13 по 29 серпня в Афінах — столиці країни, яка подарувала світу олімпійські змагання. Афіни мали сім років на підготовку до ігор, але на початок березня, тобто за 160 з лишком днів до великої події, Олімпійський стадіон та плавальний басейн залишалися без даху, марафонська траса — невимощеною, будівництво олімпійського містечка для учасників ігор — незакінченим. За п'ять місяців до церемонії відкриття ігор Афіни скидаються на великий будівельний майданчик, на якому головним господарем є хаос, зазначає агенція «Ассошіейтед Пресс». І жартує, що лише Зевс може тут чимось зарадити.

З моря — свобода

З моря — свобода

Сіландія була заснована як суверенне князівство 1967 року в міжнародних водах за шість миль від східного узбережжя Великої Британії. Острів-фортеця, розташований усього за 65—100 миль від берегів Франції, Бельгії, Голландії та Німеччини. Офіційною мовою Сіландії є англійська, а офіційною валютою — сіландський долар, який прив'язаний до американського. Починаючи з 1969 року, запроваджені паспорти та марки Сіландії.

Гібрид Путіна і Берлусконі,

Гібрид Путіна і Берлусконі,

Чи можете собі уявити, що буде, якщо одна черепна коробка об'єднає в собі мозкові півкулі двох людей: російського самодержавця Володимира Путіна та італійського олігарха Сильвіо Берлусконі? Вийде, либонь, щось грізне і владне, а може, і «сапоги всмятку», як любить жартувати Володимир Володимирович. Уява нобелівського лауреата 1997 року з літератури Даріо Фо настільки багата, що намалювала гібрид Путіна і Берлусконі, який і став головним персонажем нової п'єси під назвою «Двоголова аномалія».

Французький розмір

Французький розмір

Модельєри, виробники одягу та лікарі, які займаються проблемою надмірної ваги і швидкого зростання кількості захворювань на діабет серед французів, спільно започаткували доволі незвичну акцію з метою розробки нової системи розмірів одягу, яка б більше відповідала мешканцям сучасної Франції, повідомила агенція «Франс Прес». А лікарям ця акція дозволить дослідити можливі зв'язки між будовою тіла та такими, пов'язаними з метаболізмом, проблемами, як високий тиск, діабет та надмірна вага. Жан-Луї Пок, один з керівників системи охорони здоров'я Франції, заявив: «Людська морфологія з роками зазнає змін, все більшого поширення набувають надвага та ожиріння». За його словами, 17,2 відсотка французів мають занадто великі розміри.

Дешевенькi крила

Під час одного прийняття в розмові з угорським дипломатом, я поцікавився, чому його країна погодилася піти за прикладом поляків і запровадити для наших громадян безкоштовні візи. Відповідь була доволі несподіваною для мене: окрім врахування інтересів угорської меншини на Закарпатті та прибутків від українських туристів, дипломат сказав, що бюджет його країни отримує значне поповнення за рахунок коштів тих громадян України, які користуються послугами аеропорту в Будапешті. Виявляється, що авіаквитки в наших західних сусідів коштують дешевше, а пропозиція авіасполучень значно багатша, ніж у київському Борисполі. Тож Будапешт є для українців авіавікном у світ. Схоже, невдовзі для тих українців, які можуть собі дозволити подорожувати світами, з'явиться ще одне дешевше та привабливіше авіавікно в Європу — Варшава.

Ті, що хмари чешуть

Ті, що хмари чешуть

Ще в листопаді в столиці Тайваню Тайбеї відбулося урочисте відкриття найвищого будинку світу — 101-поверхового комплексу, в якому розмістяться торговельний центр, офіси та обсерваторія. Комплекс, який отримав назву Тайбей-101, здійнявся в небо на 508 метрів, а вартість його будівництва становила 1,7 млрд. доларів, повідомила Бі-Бі-Сі. Менеджери цієї будівлі запевнили, що 50 відсотків її робочих площ буде заповнено вже до кінця цього року. Це дуже важливе зауваження, оскільки минулого місяця Рада висотних будинків та міського середовища, яка офіційно реєструє рекордсменів серед хмарочосів, заявила, що тайванський хмарочос не відповідає всім критеріям для визнання найвищим у світі, насамперед будинок-претендент спочатку має бути заселеним та зданим у повну експлуатацію, тобто він мусить стати функціональним.

Сам собі хвалько

З 1 січня 2004 року в Москві та 25 інших великих містах Росії розпочинається велика рекламна акція, мета якої поліпшити хоч якось імідж російської міліції. За останніми опитуваннями громадської думки, повідомляють російські ЗМІ, лише вісім відсотків громадян задоволені тим, як їхня міліція їх береже. До рекламного проекту МВС Росії приєдналися (не відомо, наскільки добровільно) дві страхові компанії, «Росія» та «НІКойл Страхування», які виділили 150 тисяч доларів.

Лягли і грошей просять — щоб піднятися

Швейцарські вчені з Інституту технології в Цюріху вважають, цілком можливим відбудувати дві велетенські камінні статуї Будди, які були розстріляні з гармат та висаджені в повітря афганськими талібами в березні 2001 року. Щоправда, реконструкція кожної статуї коштуватиме приблизно 30 млн. доларів. Автор і керівник цього проекту Армін Грюн вважає, що частину цих коштів могли б покрити приватні спонсори. Відновлені пам'ятки древніх цивілізацій могли б приваблювати до Афганістану тисячі туристів, що частково компенсувало б витрачені на реінкарнацію Будд кошти і навіть у майбутньому могло б стати джерелом поповнення бюджету Афганістану. Японія вже виділила 800 тис. доларів на зміцнення пошкоджених вибухами скель, які оточували гігантські скульптури. За гроші швейцарського уряду було відбудовано мінарет у місті Джам та фортецю в долині Баміям, поблизу якої знаходилися зруйновані талібами статуї. А роботи в реставраторів дуже багато: нагадаємо, в результаті варварського акту талібів два Будди, вік яких становив 1800 років, розлетілися приблизно на чотири тисячі уламків.

Кучма і дороговкази «Алхіміка»

Кучма і дороговкази «Алхіміка»

Президенти, приїжджаючи з офіційним візитом до тієї чи іншої країни, полюбляють цитувати тамтешніх національних кумирів, насамперед літературних світочів і лідерів національно-визвольного руху. Звісно, не так вони полюбляють це цитувальне діло, може, не завжди й знаються на місцевому літературному колориті, як їм підказують розумні радники. Адже процитувати, приміром, в Ізраїлі Шолом Алейхема — це і шанобливо, і зворушливо. Словом, уміло підібрана цитата, це, пардон за каламбур, — як «троянди й виноград — красиве і корисне».

Голландці забули дорогу до храму

Європа поступово втрачає своє християнське обличчя. Старий континент поповнюється прибульцями з країн «третього світу», який є переважно мусульманським, а молоде покоління частіше відвідує кінотеатри та дискотеки, ніж храми. Показовим є приклад Голландії, де все більше християнських святинь зачиняються чи переобладнуються для некультового використання. Голландські ЗМІ повідомляють, що впродовж останніх десяти років закрилися 633 церкви. Частину з них уже переобладнано під бібліотеки, музеї та навіть житлові приміщення. Але частіше храми стоять пусткою.