Нескiнченне повернення

Ще в середині квітня Президент Петро Порошенко заявив, що узгодив з очільником Кремля «алгоритм повернення української льотчиці в Україну». Утім минув місяць, але практично жодних позитивних зрушень y справі українки немає.

Смертельна байдужість

У середмісті столиці голий безпритульний чоловік, замотаний у шматок старої ковдри, дві доби пролежав на території медичного закладу. Безхатченко помирав під стінами лікарні швидкої допомоги, але ніхто на нього навіть не звернув уваги, — стверджують соціальні працівники Служби порятунку. Вони прибули на анонімний виклик, який, як потім з’ясувалося, зробив один із медиків.

Кепка Леніна на згадку

Кепка Леніна на згадку

За тиждень в Україні спливає останній термін демонтажу радянських пам’ятників та перейменування вулиць і населених пунктів. Поки громадські активісти та міські чиновники обмірковують, де зберігати (і чи зберігати взагалі) усунені з громадського простору пам’ятки, мер Новгород-Сіверського виставив монумент Леніна на продаж.

«Умовний» рефлекс

«Умовний» рефлекс

Свій 35-й день народження (11 травня) полонена українська льотчиця другий рік поспіль святкуватиме у російській в’язниці. Якщо на минулому тижні відчувалося помітне пожвавлення розмов навколо її повернення додому, то після великодніх свят ситуація трохи змінилася.

Замість «будки» — євродім

Замість «будки» — євродім

Двадцять років тому колишній киянці, яка довгий час мешкала y Європі, Тамарі Тарнавській вперше на теренах СНД вдалося зареєструвати Міжнародне товариства захисту тварин SOS. Тоді за кілька років силами організації було закрито міську «шкуродерню» та відкрито на її місці притулок для безпритульних тварин. Не без участі товариства в Україні з’явився Закон «Про захист тварин від жорстокого поводження».

Віра — наш Ассанж

Нарешті розмови про повернення полоненої української льотчиці в Україну виходять за рамки депутатських кулуарів. За версією тюремщиків, українку почали готувати до екстрадиції. Напередодні співробітники Федеральної служби виконання покарань попросили льотчицю заповнити всі необхідні документи для процедури.

«Ти знала багато горя...»

Напередодні річниці трагедії 2 травня в Одесі активізувалися радикали протиборчих таборів. У місті на стінах будинків з’явилися листівки сепаратистського характеру: малюнки з картою України без Криму, заклики ігнорувати мобілізацію, провокаційні графіті, прапори Радянського Союзу та України — при цьому синьо-жовтий стяг називають «символом сепаратизму».

Ще політаємо!

Майже два роки українська льотчиця Надія Савченко перебуває за російськими ґратами. Втім за кілька тижнів полонянка може повернутися додому — переконаний Президент Петро Порошенко. Під час останньої розмови з главою Кремля було домовлено про терміни повернення Савченко в Україну. При цьому Президент закликав політиків не втручатися в процес звільнення українки і не коментувати його. За словами глави держави, декілька разів мали місце випадки, «коли саме необережні коментарі шкодили справі і відтерміновували вирішення цього питання».

«Я знаю грамоту свободи — її підписують мечі»

Два тижні тривало сухе голодування полоненої української льотчиці Надії Савченко. Попри рішучі наміри «йти до кінця», після вироку ГРУШникам і розмови з рідними та Президентом Петром Порошенком, українка почала пити воду і повільно виходити з сухого голодування.

Сидіть-сидіть!

Майже рік тому на території Луганської області були затримані кадрові російські військові, які у складі диверсійно-розвідувальної групи намагалися захопити стратегічний міст поблизу Щастя. А тепер Голосіївський суд столиці засудив спецпризначенців до 14 років позбавлення волі з конфіскацією майна.