Капітан потойбічних кар'єрів

Кілька років тому неабиякого резонансу в Хмельницькому набула трагічна загибель молодшого сержанта патрульно-постової служби міськвідділу внутрішніх справ Володимира Чорномизого. Того вечора в місцевому барі веселенька компанія вирішила «відтягнутися». Та коли підійшла черга розрахуватися, платити зухвалі молодики відмовилися. Про це бармен повідомив знайомому міліціонерові, який у вільний час також зайшов до закладу громадського харчування. Володимир одразу ж кинувся вслід за розігрітими алкоголем відвідувачами, які вже залишили зал і подалися вештатися міськими вулицями. На жаль, під час затримання негідників правоохоронець дістав смертельне поранення.

Австрійці в Городку

На околиці райцентру Городок завершилися дещо незвичайні розкопки, які здійснювалися під керівництвом представника львівського товариства «Пошук» Ярослава Михайловського. Тут знайдено останки тридцятьох вояків австрійської армії, які загинули далекого 1914 року в одному з кровопролитних боїв Першої світової війни.

Мерсі за «мерс»

Оригінальний і, здавалося б, вигідний спосіб гарного заробітку опанував наш співвітчизник Ярослав К. Заручившись підтримкою «своїх людей» у певних структурах, він запасся необхідними документами та номерними знаками на авто, якого ще й в очі не бачив. Після чого гайнув до Німеччини, де в одному iз салонів придбав новісінький «Мерседес-Бенц». Прикріпивши до «тачки» в тихому місці заздалегідь заготовлені номери, як ні в чому не бувало, знову перетнув кордон з ненькою Україною. Мовляв, повертаюся додому після захоплюючої подорожі в Європу.

Хто у висівках заховався?

Перелік нелегальних мігрантів, які обрали Хмельниччину транзитною територією для проникнення на заможний Захід, поповнили громадяни Китаю. До цього правоохоронці переривали незаконні спроби прошмигнути подільським краєм вихідців з Іраку, Пакистану, Індії, Афганістану.

Монетка з городу

Чергову прогалину в давній історії Поділля вдалося заповнити завдяки тонкій срібній монетці, яку викопав на власному городі житель Дунаєвець Віктор Кобзар. Не спокушаючи долю, чоловік передав її хмельницьким науковцям. Отож за детальне вивчення оригінальної знахідки взявся знаний у краї історик та нумізмат Олег Погорілець.

Любителя лез

Коли на митний пост «Порубне» Вадул—Сіретської митниці з боку Румунії прибуло авто «Ауді-100», інспектори, як завжди, приступили до своїх службових обов'язків. Нашому співвітчизнику Б. вручили декларацію. В документі власник іномарки вказав і при усному опитуванні підтвердив, що нічого іншого, окрім особистих речей, не везе.

Із криниці не напитись водиці

Таки ожила Вірменська криниця у старій частині Кам'янця-Подільського. Із застосуванням новітніх інформаційних технологій тут крізь призму спроектованих на екран архівних документів і фотографій, що супроводжуються звуковими коментарями, постає багатюща історія древнього міста над Смотричем. До філософських роздумів про вічне спонукає і встановлений маятник Фуко, що явив світові французький фізик далекого 1851 року в Пантеоні. Додаткового ефекту додає освітлення криниці на всій її 55-метровій глибині.

Зошити повертаються у ранець

Люди старшого покоління в дитинстві виводили геометричні формули та вчилися грамотно писати у зашитах Понінківського картонно-паперового комбінату. Власне, їх носили у своїх важких ранцях школярики ледь не всього колишнього Союзу. Та у відомий період економічної стагнації обсяги продукції стрімко сповзли вниз, аж поки два роки тому в цехах не запанувала мертва тиша.

На засадах правди i вiдкритостi

На засадах правди i вiдкритостi

Нагальна потреба у створенні на Хмельниччині осередку Всеукраїнського об'єднання «За Україну! За Ющенка!» вже витала в повітрі давно і чекала свого втілення. Національно-патріотичні сили, а це великий прошарок населення області, із занепокоєнням спостерігають, як активізовується влада, щоб показати народові себе з найпривабливішого боку. Водночас триває безцеремонне паплюження опозиційних сил, передусім «Нашої України» та її лідера. В цій ситуації виникає гостра необхідність донести правдиве слово до кожної людини, особливо в сільській глибинці, вдихнути їй надію на краще, переконати «маленького подолянина», що його голос матиме неабияку вагу на майбутніх президентських виборах.
З цими думками і зібралися минулої неділі більш як сотня посланців усіх районів на першу конференцію обласного осередку «ЗУЗЮ». Вони здебільшого представляли місцеві організації політичних партій, що входять до блоку Віктора Ющенка. Однак чимало в залі було і людей, які не пов'язані з якоюсь політичною силою, але прагнуть долучитися до серйозної роботи з розбудови і зміцнення «нашого» громадського об'єднання в своєму регіоні.

Переодягнути в цивільне

Із реформуванням Збройних сил України гостро постає питання армійського майна. У даному випадку йдеться про 36-й гарнізонний Будинок офіцерів (ГБО) у Хмельницькому, довкола якого впродовж року точиться жвава полеміка й активне листування між зацікавленими сторонами.