Дивна застуда

Деякі симптоми, які спостерігалися в дітей (блювота й висипи на тілі), мало асоціювалися з гострою респіраторною вірусною інфекцією — офіційним діагнозом, поставленим працівниками Великоолександрівської центральної районної лікарні. Тож звістка про те, що в Калінінській школі-інтернаті № 1 захворіли майже 90 відсотків усіх вихованців, швидко облетіла Херсонську область, обростаючи різними версіями щодо причини масової госпіталізації 88 людей. Особливо зважаючи на те, що афішувати випадок медики не квапились...

Вірусна атака

Поки науковці світу сперечаються, чи становить підступний вірус пташиного грипу H5N1 реальну небезпеку для людства, поки вчені відстоюють діаметрально протилежні погляди на ймовірність розвитку пандемії, куряча зараза продовжує систематично розповзатися між пернатими і вселятися в окремих людей. Так, в Єгипті на пташиний грип захворіли ще троє людей, повідомляє «Форум».

Ми з тобою однієї крові

Європейська угода про обмін лікувальними речовинами людського походження набула чинності ще 1 січня 1959 року. Документ, підписаний членами Ради Європи у Парижі, дозволив тим країнам, які мають достатні запаси лікувальних речовин людського походження (тобто крові та її похідних) для задоволення власних потреб, надавати субстанції іншим Сторонам, які мають у них нагальну потребу.

Вигул качок заборонено!

У Росії підтверджуються найпесимістичніші прогнози щодо поширення пташиного грипу, зроблені восени 2005 року. Про це заявив головний санітарний лікар країни Геннадій Онищенко, передає «Кореспондент». За словами фахівця, повільно, але чітко епіцентр подій переміщається до РФ, тож головне зараз — не допустити зараження вірусом людей і запобігти проникненню грипу на птахівницькі підприємства. Для цього росіяни не гребують навіть вкрай непопулярними серед населення заходами безпеки, зокрема штрафуванням селян, які відпускають курей порпатись на дорозі чи водять гусей купатися в місцевому ставку. Так, за рішенням сесії Новосибірської облради, власники пернатих, які своїми діями допускають контакт свійських птахів із дикими, будуть оштрафовані на 3—7 мінімальних розмірів оплати праці. Народ обурюється (птицю легше випасати на лузі за селом, ніж тримати під замком у сараї), але терпить...

Бережи очі з Wіndows!

Бережи очі з Wіndows!

Пам'ятаєте чудову російську пісеньку про менеджера середньої ланки, який просувається по кар'єрних сходах «степ бай степ (тобто крок за кроком. — Авт.), пока от монитора не ослеп» ? Автор, звичайно, перебільшив негативний вплив комп'ютера на людський організм, але зерно істини в тексті є. Очі людини погано пристосовані до розглядання букв та малюнків на екрані монітора. Набираючи й читаючи текст, створюючи малюнки та вивчаючи креслення, ми щодня напружуємо очі, адже зображення на екрані складається не з безперервних ліній, як на папері, а з окремих крапок, які до всього того світяться й постійно мерехтять. Ще гірше очам людини, яка абсолютно не орієнтується в програмному забезпеченні власного комп'ютера — невдалий добір кольору, «некомфортний» шрифт, компонування «вікон» у програмах дуже погано позначається на зорі, особливо коли монітор невисокої якості. А якщо до цього додати невдале розміщення монітора і неправильну організацію робочого місця, «дзеркалам душі» користувача можна тільки поспівчувати. Наслідки такого сидіння за ПК не змусять довго себе чекати: у юзера погіршується зір, очі червоніють, починають сльозитися, з'являється головний біль, утома, «пливе» зображення, може навіть з'явитися нудота і запаморочення... Згадали знайомі симптоми? Вітаю, ви приєдналися до лав хворих на комп'ютерний зоровий синдром! А з цим терміново треба щось робити, і чим швидше, тим краще. До речі, чому б не почати просто зараз?

Годину в поліетилені

Хлопчик, який минулого тижня народився у 21-річної мешканки Київської області, у перші ж дні свого життя опинився у вирі кримінальної драми, закрученості якої позаздрили б автори будь-якого «сопливого» індійського фільму чи мексиканського серіалу. Дитя, якому ледь виповнилося три дні, протягом однієї години встигло побувати в маминих обіймах та в руках викрадачки, в лікарняній палаті та в міліцейській машині, «промандрувавши» в поліетиленовому пакеті від пологового будинку до київського ринку «Відрадний».

Велика вода

Велика вода

Весняна вода додала турбот мешканцям населених пунктів, прилеглих до великих водних артерій. Ось уже третю добу поспіль тернопільські рятувальники виносять майно та відкачують талі води із людських осель у п'яти населених пунктах у Бучацькому, Підгаєцькому, Монастириському, Теребовлянському та Підволочиському районах області. За інформацією тернопільських «міненесників», талі води підтопили близько півсотні садиб, особливо напружена ситуація склалася у Монастириській центральній районній лікарні, де вода потрапила в овочеве сховище та підвальне приміщення хірургічного відділу.

Ігри зі стрілками

Не встигли українці натішитися додатковою «зимовою» годиною для щоденного продовження вранішньої сплячки, не встигла численна армія «сов» призвичаїтись до продирання сонних оченят о певній годині, як всім нам знову треба гратися зі стрілками хронометра, переводячи їх на годину вперед. 26 березня Україна разом зі 110 країнами світу переходить із «зимового» на «літній» час, зменшуючи таким чином тривалість ранкових «потягусів» на дорогоцінні 60 хвилин. Усі «принади» цієї нехитрої маніпуляції можна буде відчути вже в понеділок, коли організм, натренований прокидатися о сьомій ранку, вперто виступатиме проти підйому о шостій і вимагатиме традиційної порції сну. І невідомо, що гірше — спізнитися і працювати у звичному ритмі чи приїхати на роботу в «пожованому» стані і цілий день позіхати...

Випускай пару!

Щира посмішка, намертво «приклеєна» до обличчя – не кращий спосіб реагувати на людей та події, які вас дратують чи то просто доводять до кипіння, кажуть німецькі дослідники. А професії, які вимагають від людей постійної ввічливості, просто заганяють працівників у могилу, нагороджуючи людей цілим букетом серцево-судинних захворювань. Особливо це стосується стюардес, продавців та співробітників call-центрів, передають «Медновини».

Чебурашці й не снилося

Слухати музику через навушники, хоч якими б якісними вони були — небезпечно для здоров'я, кажуть науковці. Учені з'ясували, що захоплення аудіо- та МР3-плеєрами викликало погіршення слуху в третини американських підлітків. Відповідно до даних, опублікованих у газеті «Нью-Йорк Пост», 29 відсотків підлітків, які часто слухають плеєр, мають звичку постійно перепитувати співрозмовника під час розмови, а 17 відсотків скаржаться на постійний дзенькіт у вухах. Чому такі проблеми мають саме підлітки, а не дорослі любителі музики?