Серйозна справа в Гаазі

Серйозна справа в Гаазі

Криза в Україні та міжнародна ситуація після анексії Криму Росією — такі теми вчора були головними на порядку денному одразу двох представницьких форумів у Гаазі: саміту з атомної безпеки та зустрічі лідерів країн «Великої сімки».

Змагання в дотепності

Сполучені Штати Америки і Європа «єдині в тому, що Росія має поплатитися за свої дії в Криму». Як повідомляє Радіо «Свобода», про це заявив президент США Барак Обама, який цими днями перебуває в Гаазі, після зустрічі з прем’єр–міністром Нідерландів Марком Рютте.

Що в Путіна «на умі», те у  Жириновського на язиці

Міністерства закордонних справ трьох європейських країн отримали від Держдуми Росії офіційного листа з пропозицією спільно здійснити розподіл України. Текст цього звернення підготував лідер парламентської фракції Ліберально–демократичної партії Володимир Жириновський.

Угода на крові

Угода на крові

Із 21 листопада, коли, в дев’яту річницю Помаранчевої революції, на майдані Незалежності зібрався мирний і веселий мітинг на підтримку підписання Угоди про асоціацію України з Євросоюзом, минула вічність. За цей час незворотно змінилася не лише Україна — змінився увесь світ.

Брюссель готовий і чекає

Україна може підписати політичну частину Угоди про асоціацію з Євросоюзом уже 21 березня. Як повідомив в.о. міністра закордонних справ Андрій Дещиця, на цей день заплановано засідання Європейської Ради.

Як у воду канув

Як у воду канув

Чотири доби поспіль станом на вчора тривали пошуки літака «Боїнг–777» авіакомпанії «Малайзійські авіалінії», який у ніч на суботу зник з радарів над Південно–Китайським морем неподалік узбережжя В’єтнаму.

Фукусімська зона

Фукусімська зона

Через три роки після руйнівного цунамі та землетрусу, що спровокували най­страшнішу атомну катастрофу з часів Чорнобиля, у Японії триває ліквідація наслідків аварії на АЕС «Фукусіма–1». Головна проблема — радіоактивна вода, що накопичується в реакторах і потрапляє в океан.

Стовідсоткова любов

Північна Корея вкотре продемонструвала «взірцеву дисципліну» — явка на недільних виборах депутатів Верховних народних зборів становила 90%. У кожному зі 687 округів балотувався лише один кандидат від правлячої Комуністичної партії, а в бюлетені було вказано два варіанти — «так» і «ні».

Такі різні «ні»

Такі різні «ні»

У той день, коли Рада Федерації Росії ухвалювала рішення про фактичне оголошення війни Україні, висловити свій протест проти введення військ на територію сусідньої держави під її стіни прийшли четверо росіян. Їхній мужній вчинок нагадав про сімох сміливців, які у серпні 1968 року вийшли в Москві на демонстрацію проти введення радянських військ у Чехословаччину.