Україна. Зауважень немає...

Україна. Зауважень немає...

На виконання міжнародних договорів в Україні активно здійснюються верифікаційні заходи представниками іноземних держав. Водночас, відповідно до наданих нашій державі активних квот, українські інспектори проводять такі ж заходи за кордоном, що сприяє зміцненню довіри і безпеки держав–учасниць. Саме поняття «верифікація» означає перевірка достовірності, правдивості тих чи інших фактів. Отже, інспектори Збройних сил України перевіряють визначені військові об’єкти на предмет військової діяльності в рамках дії міжнародних договорів — Договору про звичайні збройні сили в Європі, Віденського документа 1999 року, Договору з відкритого неба та низки міжурядових угод.

Прилетить миротворець у Дарфур на вертольоті

Організація Об’єднаних Націй веде переговори з Україною про можливе перекидання в суданську провінцію Дарфур її вертольотів тактичного призначення, повідомляє Центр новин ООН. Цю інформацію днями було озвучено на засіданні Ради безпеки ООН, присвяченому громадянській війні в Дарфурі. За його словами, процес розгортання змішаної операції Африканського союзу та ООН у Дарфурі (ЮНАМІД) ускладнюється браком спеціальних транспортних підрозділів та авіаційних засобів. Але ООН робить усе можливе, щоб вирішити цю проблему якнайшвидше.

День блакитних шоломів

День блакитних шоломів

У центрі Києва, на майдані Незалежності, відбулася традиційна зустріч миротворців різних поколінь, присвячена 61-й річниці з дня створення Організації Об'єднаних Націй. Слід відзначити, що Україна робить вагомий внесок у миротворчі операції ООН, надаючи військовий та цивільний персонал. За 14 років миротворчої діяльності Україна за обсягом завдань увійшла до першої двадцятки найбільш активних держав-миротворців.

Будував дачу — спіймався на «гарячому»

Будував дачу — спіймався на «гарячому»

Ще донедавна картина, з якою зіштовхнулися днями у Повітряних силах, була звичною. Солдати на будівництві дачі для якогось генерала чи полковника — кого цим здивуєш? Утім півтора року тому, коли Президент представляв нового міністра оборони Анатолія Гриценка, однією з численних вимог Верховного головнокомандувача була й вимога покінчити з ганебним явищем солдатського рабства. Наразі не можна з упевненістю сказати, що командири насправді відмовилися використовувати безплатну працю строковиків, але принаймні відтепер добре розуміють, що за це їх чекає покарання. До того ж i в самих Збройних силах подібні випадки більше не приховують.

Батальйони просять тепла

Батальйони просять тепла

Лише вдумайтеся: сьогодні Міністерство оборони утримує понад дві тисячі військових містечок. За загальною кількістю житлових споруд, об'єктів тепло-, водо-, газо- та енергопостачання, за довжиною інженерних мереж їх можна прирівняти до таких обласних центрів, як Чернігів або Суми. Натомість кошти, передбачені для підготовки Збройних сил України до опалювального сезону, не можуть задовольнити потреб армії. Мало того, отримання військовим відомством запланованих асигнувань перенесено на кінець року!

Геополітичний розлам на курсантській парті

Геополітичний розлам на курсантській парті

Тривале протистояння «помаранчевих» та «синьо-білих» навколо ідеї створення на базі Львівського військового інституту об'єднаного ВНЗ, який би готував фахівців Сухопутних військ для «натовської» України, закінчився рішенням на користь львів'ян. Одеський інститут значною мірою таки переїде на Галичину.

Світлини з Межиріччя

Як зазначають у Міноборони, фотовиставку може відвідати кожен бажаючий киянин, але проіснує вона у малій виставковій залі Українського дому лише кілька днів. Після чого з фотовиставкою почнуть ознайомлюватися у регіонах, переважно військові з гарнізонів.

День «блакитних шоломів»

Уже майже чотирнадцять років Україна бере участь у міжнародних миротворчих операціях, до яких за цей час залучалося понад 25 тисяч військовослужбовців ЗСУ, більш як три тисячі одиниць різноманітної техніки та 38 вертольотів. Усе починалося ще в 1992 році, коли незалежна Україна вперше відправила 240-й окремий миротворчий батальйон до колишньої Союзної Республіки Югославія. Вже через два роки Україна приєдналася до Програми НАТО «Партнерство заради миру», а на сьогодні наша країна за обсягом завдань i місій увійшла до першої двадцятки найбільш активних держав-миротворців.

Вільно! До осені...

Вільно! До осені...

Упродовж квітня-травня на строкову військову службу, як i планувалося, призвано майже 31 тисячу юнаків. Але до «дембеля» цим хлопцям чекати недовго, адже служитимуть вони лише рік, а той, хто має вищу освіту, — взагалі дев'ять місяців. До того ж за гарну службу командир може «скосити» строк служби на один місяць. Ті ж, кого не призвали цієї весни, можуть розслабитися. Принаймні до осені...