«Трудовики» проти «трудовиків»:

«Трудовики» проти «трудовиків»:

Щось надто часто останнім часом відбуваються з’їзди «Трудової України». 23 вересня відбувся форум тієї партії, яка вже не вважає екс-«регіонала» Валерія Коновалюка своїм лідером (його позбавили керівної посади і взагалі виключили з її лав, а головою «ТУ» був проголошений інший народний депутат — Володимир Сівкович). А 8 жовтня вже Коновалюк скликав партію на з’їзд, підтвердив лідерські повноваження і позбавив партквитків «розкольників» з іншого крила (Сівковича, Кужель, Княжицького тощо).

Валерій Пустовойтенко: Новий уряд має подати антикризову програму для затвердження у Верховній Раді, інакше ситуація різко погіршиться

Валерій Пустовойтенко: Новий уряд має подати антикризову програму для затвердження у Верховній Раді, інакше ситуація різко погіршиться

Валерій Пустовойтенко — постать дуже своєрідна в українському політикумі. Він, як правило, завжди хоче бути близьким до влади і входити у владу. Свого часу його партія — Народно-демократична — називалася «партією влади», сам Валерій Павлович був Прем'єр-міністром (попередником на цій посаді Віктора Ющенка), а після відставки В.Ю. з уряду невдовзі знову прийшов у Кабмін і працював міністром транспорту (перед Георгієм Кірпою). На минулих виборах Пустовойтенко зі своєю схильною до розмивання й хитання фракцією, попри все, був у команді Віктора Януковича. Але і після зміни влади В.П.П. хоче в неї повернутися. Ясна річ, це було складно зробити, коли формувався уряд Юлії Тимошенко. Коли ж «богиня революції» пішла у відставку і її змінив Юрій Єхануров (який, до речі, тривалий час був підлеглим Пустовойтенка в НДП), Валерій Павлович дуже оживився. Його метою, кажуть, було повернення у Мінтранс, але тепер уже значно крутіший і більш ласий, ніж під час першої каденції Пустовойтенка, — зі значно зрослою фінансовою та матеріальною базою, у відремонтованому скляному хмарочосі на проспекті Перемоги, із доважком у вигляді галузі зв'язку. Задля цього було знову реанімовано фракцію Пустовойтенка — НДП-«Трудова Україна», яка примудрилася підписатися під «Декларацією єдності...» ще тоді, коли навіть не була зареєстрована в парламенті. Ендепісти-«трудовики» показали: ось які ми вже провладні — і спробували делегувати Пустовойтенка у новий уряд за своєю квотою. Не склалося. І тепер фракція НДП-«ТУ» знову на межі розпаду (в ній лишається 13 депутатів замість потрібних 14), а ображений Валерій Павлович знову натякає на перехід в опозицію.
Минулого тижня, коли вакансію на чолі Мінтрансу було заповнено людиною попереднього міністра, Євгена Червоненка, — 29-річним Віктором Бондарем, Валерій Пустовойтенко видав гнівну заяву, в якій назвав новий Кабмін «непрофесійним». Відозва лідера НДП була різкою: «Не встигло ще висохнути чорнило підписів під деклараціями й меморандумами про взаємодію й співробітництво, як із бюрократичної піни народився новий рахітичний малюк під гучною назвою «оновлений уряд».
За роз'ясненнями «УМ» звернулася до самого Пустовойтенка.

Голос із місця

Голос із місця

Стосунки центральних і місцевих влад у ракурсі виборів-2006 обговорював всеукраїнський з'їзд депутатів місцевих рад, що відбувся минулої суботи в столиці. Одним із його «заспівувачів» був секретар Київської міськради, заступник столичного мера й голова партії «Єдність» Володимир Яловий. За його словами, сказаними з трибуни, «у ключових питаннях нинішня влада не відрізняється від попередньої, а наявна її система здолала самих переможців президентських виборів. У країні сильно кульгає економіка.

У Києві знову буде «Єдність»?

У Києві знову буде «Єдність»?

«Пропорційна система місцевих виборів — змова депутатів парламенту», — заявив на прес-конференції Володимир Яловий, голова партії «Єдність» та заступник столичного мера. На його думку, сьогодні суспільство не готове повною мірою перейти до пропорційних виборів, надто ж у місцеві ради.

Як ліві поділились і ледь не побились

Як ліві поділились і ледь не побились

До півтисячі демонстрантів, десятки прапорів, соціальні гасла і революційна жага в очах — усе це скидалося на продовження революції, яка минулого року змінила Україну. От тільки атрибути цього дійства були не помаранчевими, а червоними, а гасла з вимогами свободи й демократії змінилися на «комунізм», «смерть капіталізму», «СРСР» та інші не менш ліворадикальні.

Обласні «розборки»

Обласні «розборки»

Цього тижня у столиці стався скандал місцевого — обласного — масштабу: 30 мерів міст Київщини нібито виступили з ініціативою звільнити з посади глави облдержадміністрації Євгена Жовтяка. Звинувачення на прес-конференції в УНІАНі озвучив міський голова Броварів Віктор Антоненко, голова правління Київського регіонального відділення Асоціації міст України. Він назвав дії ОДА «загрозливими», такими, що порушують як земельне, так і майнове законодавство в області.

Вибори мають бути чесними

Дострокові вибори можуть бути вигідні Тимошенко. Цього не виключив голова правління Комітету виборців України Ігор Попов на вчорашній прес-конференції у медіа-центрі «Кандидат». За його словами, парламентські вибори, якщо вони в разі загострення політичної кризи відбудуться раніше запланованого терміну (26 березня), вигідні тому, хто лідирує у соціологічних рейтингах, а зараз це Юлія Тимошенко.