Битва за президентство

Битва за президентство

Вибори президента США відбудуться у листопаді наступного 2016 року, проте боротьба між основними претендентами йде вже більше року і, радше за все, буде лише набирати оберти. Шлях до здобуття президентського крісла в США доволі складний — в країні діє система непрямих виборів, де громадяни обирають вибірників.

Москва як ляльковод

Москва як ляльковод

У Кишиневі 3 та 4 жовтня знову протестували проти керівників країни, але на цей раз риторика громадянської платформи «Гідність і правда» стала жорсткішою. Зокрема, один із лідерів протестного руху Андрій Настасе назвав владу країни «хунтою» та закликав до всезагальної непокори.

Безпрецедентне співробітництво

Дводенний візит Генерального секретаря НАТО в Україну сприймається символічно, зазначає Reuters. Видання вважає, що візит Столтенберга є своєрідним актом стримування російської агресії, втім, не погіршуючи відносин з останньою. З часу окупації Криму пройшло понад півтора року, тож візит, швидше за все, не піддаватиметься критиці з Москви.

Ліві перемагають

На парламентських виборах 20 вересня другу поспіль перемогу за рік у Греції отримала партія «Сіріза», яка ще чотири роки тому вважалась маргінальною. Цього разу партія, очолювана Алексісом Ципрасом, матиме 145 місць у парламенті проти 149 у січні, залишившись найбільшою політичною силою у законотворчому органі країни.