Подвиг посту

Дотримання посту в усі часи вважалося подвигом. Інша річ, що подвижників у попередні століття було більше, ніж зараз. Нині ж, за статистикою, лише кожен десятий українець, що задекларував себе як віруючий християнин, дотримується цього церковного припису.

Зустріч у Заповіті

Стрітенням завершується різдвяний цикл свят. Воно відзначається через 40 днів після Різдва у пам’ять про те, як на 40–й день по народженні Діва Марія та Йосиф–обручник принесли немовлятко Ісуса до Єрусалимського храму, аби посвятити первістка Богові. Там святе сімейство зустрів праведник Симеон — старенький і сивий. Він чекав на зустріч зi Спасителем багато років. Як записано в Євангелії від Луки, Симеон свого часу не повірив, що Месія може народитися від Діви Марії. Отож Святий Дух тримав його на землі, аби старець зміг–таки побачити здійснення пророцтва. Він відійшов в інший свiт лише тоді, коли побачив немовля та узяв Його на руки. Симеон провістив, що Ісусові судилося вийти «на спасіння людей» і подякував силам небесним, що відтепер уже матиме вічний спокій. Це свято вважається також стрітенням, зустріччю Старого і Нового Заповітів. Це свято церква почала урочисто відзначати з кінця V століття, хоча в Єрусалимі ранні християни стали відзначати його на століття раніше. Наступного дня після Стрітення Східна Церква святкує пам’ять праведних Симеона й Анни.

Безбожний червень?

Безбожний червень?

«Київський патріархат хочуть до літа знищити, — заявив Патріарх Київський і всієї Руси–України Філарет в інтерв’ю газеті «Експрес». — По всій Україні представники влади, спонсори або священики Московського патріархату проводять бесіди з нашими священиками, їм пропонують переходити в підпорядкування Московського патріархату, а за це обіцяють різну підтримку і допомогу».

Вінчання замовляли?

Вінчання замовляли?

До церков незабаром доведеться нести більше грошей. Такий висновок ЗМІ зробили з того, що невдовзі набуває чинності рішення Національної комісії регулювання енергетики України, згідно з яким плата за електроенергію, зокрема для релігійних установ, збільшиться на 30 відсотків.