День рідної мови. Мені подзвонила доня…

Це вже другий закон, у який ви, патріоти, чорт візьми, протягуєте цю норму – навчання мовами меншин. Нехай би на догоду язиким залишалося ВИВЧЕННЯ мови меншин – коли все українською, але є ще й предмет – мова меншини, якщо треба. Так, ні, вам мало.

За що борються українці?

Всі національності можуть користуватися своєю мовою, плекати мови своїх меншин, розвивати, вивчати, однак для порозуміння між усіма в Україні використовується українська мова. Вона як дашок, над усіма мовами, які є в Україні. Коли дашок не протікає, тоді й усім мовам під ним затишно.

Для чого Міністерство освіти провокує сепаратизм?

Я не знаю, як назвати те, що витворяє департамент середньої освіти Міністерства освіти України. Науковці через опитувальник застосовують психологічні прийоми та маніпулюють свідомістю дітей, нав’язуючи їм думку, що Україна може бути поділена на частини або що Україна – це «єдіная страна з Росією".

Мандрівки Європою або Музика в ефірі

ду Чехією в авто. Прошу зробити голосніше радіо. Оце да, чеська попса прикольна, а я й не знала! Ніколи її в нас не чула. Чеська пісня, чеська - і так хвилин 20. Телебачення – чеською, усі канали. Кіно – чеською. Голівудські зірки незвично звучать чеською, але гарно. Ведучі двома мовами? Це як?

«Сімейні цінності» чи «духовние скрєпи»?

Однак, навіть, не заважаючи на це, готова була і далі захищати «книженцію». Але френди підказали зазирнути в кінець. Відкрила – а там список російської літератури. Бу-га-га-га! То от звідки Горький і Козьма П. Все ясно. Це підстава і стирчать з неї російські роги.

Мандрівки Європою або Ду ю спік інгліш?

– О, ні! – стогну я, і знову гукаємо в натовп, тільки вже чеський, – Ду ю спік інгліш?
Хоча, кого я питаю? Два дні тому ми вже шукали в Чехії англомовних. Чехи, як і німці, розводять руками. Поруч зупиняється жінка.
– Що Вам треба? – питає українською.

Мандрівки Європою або Як Чехія й Німеччина вчать поважати державну мову

Вулиця. Будинок під номером 159 – це Чехія, а будинок під номером 160 – Це Німеччина. Усе, що до будинку 159 – виключно чеською мовою. Усе, що під номером 160 і далі – виключно німецькою. Мова – вона і паркан, і рів, і риска крейдою. Чітка розмежувальна лінія.

Україна чи Європа або Що робити з «Законом про освіту»?

Страсті в Україні навколо законопроекту про Освіту розгоряються. Не сумніваюся в тому, що в Законі закладені іноваційні тенденції. Бачу, що пані Міністр хоче оновити освітній процес в Україні, зробити його європейським. Як і бачу те, що в гонитві за європейським почало губитися українське.

І знову про язык або викладання мовами національних меншин

Так от що відбувається! От для чого в Законі про освіту, в цілому непоганому законі з новаторськими підходами, дорослою та інклюзивною освітою, ганебна сьома стаття про мову. Це підготовочка до двомовної освіти?!