Рахувалися Варшава і Бахчисарай

Рахувалися Варшава і Бахчисарай

Це невелике місто у другій половині ХVІ — на початку ХVІІ століття стало поряд із Запорізькою Січчю основним осередком національного відродження України. Такому високому статусу Острог завдячував славетному роду князів Острозьких, що з кінця ХІV до середини XVІІ століть мали тут свою резиденцію.

Таємниця скельного храму

Таємниця скельного храму

Більшості відомо про так звані місця сили, де неначе б’ють потужні енергетичні джерела Землі та Космосу, здатні впливати на здоров’я і долю людей. Однак не всі вони (особливо наші, вітчизняні) так широко розрекламовані, як, приміром, Гімалаї чи острів Пасхи, Ієрусалим чи озеро Байкал.

Грантом не єдиним

Грантом не єдиним

Якщо гуртом і наполегливо «стукати» у всі двері, можна розбудовувати рідний населений пункт, навіть не маючи фінансування. У цьому переконує приклад селища Запитів, що на Львівщині. Місцевий селищний голова разом з односельчанами навчилися вигравати різноманітні гранти та проекти, як українські, так і іноземні.

Липовани з плавнів

Липовани з плавнів

У Вилковому, на березі Дунаю, стоїть величний пам’ятник — виснажена втомлена людина тримає важкий хрест і незворушно дивиться вперед — там Дунай впадає в Чорне море. Поруч — незвичайної форми човен.

Поліський Стоунхендж

Цю місцевість називають реліктовою й унікальною. Її вважають чи не єдиною білою плямою на карті України. Загадкова і неповторна, вона зовсім поруч, в Олевському районі, що на Житомирщині. Поліський Стоунхендж, як його вже встигли охрестити, розміщений усього лише за тридцять кілометрів на північ від райцентру. А подорож туди може перетворитися на мандрівку в часі або в іншу реальність...

Де півень на три держави піяв

В історії з географією — свої стосунки. Тож до ще вчора мало кому відомого містечка завтра може бути прикута увага всього світу, а ціла величезна могутня держава з часом взагалі безслідно зникає з карти. Або ось тисячі населених пунктів, які хоч нікуди за сотні років свого існування з географічної мапи не дівалися, але історична значимість їх змінилася кардинально.

«З рідним краєм якась нитка тебе зв’язує навік...»

«З рідним краєм якась нитка тебе зв’язує навік...»

У селі, відомому завдяки своєму уродженцю П. А. Грабовському, ми побували за кілька днів до офіційних урочистостей. Попри ювілейну дату, свято намічалося скромним. «Завжди одночасно відзначали й день села, і літературно-музичну виставу проводили, і концерт був, — ділиться завідуюча районним відділом культури і туризму Анжела Назаренко.

«Калиновий рай» у кожне село

«Калиновий рай» у кожне село

Село Вовків розташоване за 20 хвилин їзди від Львова. Минаючи сусідні села, подорожньому добре помітно, що наближеність до обласного центру зробило життя їх мешканців урбаністичним: великі гарні будинки, громадський транспорт до обласного центру; а ось оброблених присадибних ділянок тут не побачиш, як і домашньої худоби.

Чи надихнули б сучасні Низи Петра Чайковського?

Чи надихнули б сучасні Низи Петра Чайковського?

У залі будинку Кондратьєвих лунає Чайковський. Музикант Надія Запорожець оголошує назву чергового твору і пояснює слухачам–дітям, хто його написав. А під музику пропонує постукати ніжками і поплескати долоньками. Діти охоче виконують цей супровід.

Усе в Текучі тече і дещо змінюється

Усе в Текучі тече і дещо змінюється

Коли від сьогоденних турбот Текучої ми перейшли до дивовижної житейської історії уродженки Барселони графині Марії–Терезії Мастай де Феретті, війт Микола Кіцелюк узяв «тайм–аут». «Отут мені вже знадобиться більш кваліфікована допомога, — багатозначно усміхнувся.