Насипте сіль на недугу

Насипте сіль на недугу

Уже досить тривалий час існує стійкий-престійкий стереотип, що Донбас — це насамперед край «чорного золота». Бо, ніде правди діти, видобуток вугілля і справді є визначальним для промисловості регіону із величезною кількістю шахт. Та в той же час тутешнє підземелля дуже щедре ще й на «біле золото» — сіль. Причому видобувати її почали значно раніше, ніж кам'яне вугілля, бо казенні заводи, які виварювали цей мінерал, з'явилися біля Торських озер (поблизу нинішнього Артемівська) ще в 20—30 роках ХVІ століття. Перегодя ж — після виявлення величезних покладів кам'яної солі почався її підземний видобуток. Відповідна експлуатація Брянцевського рудника розпочалася у 1881 році і відтоді солевидобуток досі впевнено продовжує державне виробниче об'єднання «Артемсіль», що нині експортує свою продукцію в усі куточки світу.

Поради від мера

Поради від мера

Черкаський мер Сергій Одарич згадав про своє колишнє ремесло (раніше він був головним редактором київської опозиційної газети «Ми») і знову взявся за перо. Щойно він видав свою книжку «Справедливість власноруч». Тираж книги — 30 тисяч, і вона може стати порадником не тільки для кожного громадянина Черкас, як зазначено на її титульній сторінці, а й для мешканців з інших міст України. Оскільки в дев'яти її розділах читачі знайдуть вичерпні відповіді на запитання, які щодень ставить їм життя, зокрема як стати господарем у власному домі, що та в який термін зобов'язане ремонтувати РЕУ у вашій багатоповерхівці, як знайти управу на цю контору, добиватися у чиновників вирішення своїх проблем та як подолати бюрократичні перешкоди, як створювати органи самоорганізації населення та як стати обізнаним споживачем і захистити свої права.

А за субвенцію подякуйте мільйонами!

А за субвенцію подякуйте мільйонами!

Та от депутати обласної ради відмовилися «подякувати» старшим екс-колегам, не підтримавши перелік об'єктів, за яким майже третина коштів цієї субвенції спрямовувалась у Рокитнівський район — вотчину Павла Сулковського, Василя Берташа та Юрія Кічатого. Проблем у цьому поліському районі, звичайно, чимало і для їхнього вирішення не вистачило б і всієї 21-мільйонної субвенції. Але спрямування в один «регіон» майже 6 мільйонів гривень депутати облради вважають надто несправедливим розподілом для інших районів Рівненщини. До того ж, представники фракції БЮТ в обласній раді з'ясували, що під переліком об'єктів, на які підуть ці кошти, немає підпису голови облради — «бютівця» Олександра Данильчука.

Всі статті рубрики