«Ведмежа послуга»

«Ведмежа послуга»

Цьогорічна трагедія у Менському зоопарку на Чернігівщині, де ведмідь відкусив руки підлітку, який намагався сфотографувати клишоногого, сколихнула всю Україну. Однак у постраждалого хлопця є «колеги» по нещастю і в інших містах. Скажімо, у Дніпропетровську за останні дев'ять років подібне траплялося вже двічі. Серед постраждалих була й 12-річна Тетяна Запара. Тоді, у 1997 році, надзвичайна подія не залишила байдужих. Ще б пак — у дівчинки, що намагалася ведмедя погодувати, велетень відкусив руку по самісіньке передпліччя. Сталося це у пересувному звіринці центрального парку імені Лазаря Глоби. Медики потім одностайно стверджуватимуть, що дівчинка народилася у сорочці, бо елементарно могла померти від больового шоку. Життя Тані врятував вуличний фотограф, який відразу зметикував залити їй у горло півсклянки горілки. Газети, телебачення перипетіям трагедії тоді приділили немало уваги. Чи не найбільше запам'яталася одна з публікацій, де повідомлялося, як дівчинка заплакала зі словами: «Тепер я не вийду заміж». Однак Тетяна таки знайшла своє щастя.

Дітям рекомендовано!

Дітям рекомендовано!

Спеціальний доповідач ООН із проблем торгівлі людьми, дитячої проституції та порнографії Хуан Мігель Петі, який перебуває в Україні з візитом, радить нашій державі більше уваги приділити «дитячим» проблемам. Зокрема, він ініціює створення в Україні Національної комісії, яка б опікувалася проблемами захисту прав дітей. «Ми будемо пропонувати створення національної комісії з обговорення винятково дитячих питань», — сказав Хуан Мігель Петі. На його переконання, повідомляє УНІАН, у такій комісії мають бути представлені не тільки держава і громадські організації, а й максимально широко — «громадянське суспільство в усіх його проявах». Окрім цього, доповідач ООН вважає за доцільне запровадити в Україні посаду омбудсмена з питань дітей та створення державної інстанції високого рівня з боротьби з торгівлею людьми, і, зокрема, дітьми.

Робота є, грошей немає

Робота є, грошей немає

Не всі українські громадяни вчасно отримують чесно зароблене. Надто вже не хочуть розраховуватися зі своїми працівниками, за даними Міністерства праці та соціальної політики, економічно активні підприємства — їх серед боржників майже половина. Відтак цифра боргів із виплати заробітної плати перед українськими трударями вражає — на 1 жовтня ця цифра становить 995,4 мільйона гривень.

Всі статті рубрики