Коли гармати майже мовчать

Коли гармати майже мовчать

У ніч із понеділка на вівторок, першу ніч після оголошеного перемир'я, поблизу позицій ізраїльських військ у Лівані вибухнули щонайменше десять ракет типу «Катюша». За інформацією Бі-Бі-Сі, Тель-Авів не вважає цей інцидент порушенням перемир'я, оскільки обстріл вівся не по ізраїльській території. Прем'єр-міністр Ізраїлю Ехуд Ольмерт у зверненні до парламенту повідомив, що Ізраїль продовжить переслідування лідерів «Хезболли», незважаючи на оголошене перемир'я. І довів це на ділі. Ізраїльські військові під час дрібних збройних сутичок вбили в Лівані впродовж понеділка щонайменше п'ятьох бойовиків «Хезболли». Проте перемир'я надалі діє.

Останніх українців вивезли поляки

Останніх українців вивезли поляки

Днями польський літак, який доставляв «гуманітарку» до Лівану, вивіз iз цієї країни 36 громадян України, переважно жінок і дітей. Iз таким проханням до офіційної Варшави звернувся генеральний консул України в Бейруті. Сама акція стала певним політичним експромтом, адже прохання взяти на борт українців пролунало буквально напередодні. Порятунок біженців вплітається у ширший контекст польсько-української співпраці, адже Польща давно вступила в НАТО. Амбасадор Польщі в Україні Яцек Ключковський, який координував зусилля дипломатів, запевнив «УМ»: «Польща є і лишається надійним прихильником України і готова й надалі стратегічно підтримувати Україну і бути з нею якнайближче в будь-яких справах. А допомога в гуманітарних ситуаціях, тим більше якщо це пов'язано з порятунком життів, є просто пріоритетною».

Темний бік медалі. Нобелівської

Темний бік медалі. Нобелівської

Лауреат Нобелівської премії з літератури, один iз найвидатніших сучасних письменників Німеччини Гюнтер Грасс уперше визнав, що наприкінці Другої світової війни служив у танковій дивізії СС «Фрюденсберг». Раніше було лише відомо, що Грасс служив солдатом, 1945 року отримав поранення і потрапив у полон до американців. Цей наразі невідомий епізод життя він описав у своїй найновішій автобіографічній книзі «Облущуючи цибулиння», а перші подробиці виклав у інтерв'ю газеті «Франкфуртер альгемайне цайтунг», яке з'явилося минулої п'ятниці. Це стало справжнім скандалом серед інтелектуалів Європи. Адже письменник останні 60 років стверджував, що з 1944 року служив помічником у зенітній артилерії, а пізніше — у Вермахті.

Всі статті рубрики