Балтiйський маршрут до Європи

Балтiйський маршрут до Європи

Дводенний офіційний візит Президента України Віктора Ющенка носив підкреслено проєвропейський характер. Про євроінтеграційні наміри говорив Президент і під час зустрічі зі студентами та викладачами Латвійського університету в Ризі. Виступ його нагадував програмну промову лідера країни, що є стійким претендентом на вступ до ЄС. «Реалізація Плану дій призвела до того, що Україна виходить на новий формат відносин з Європейським Союзом у рамках майбутньої посиленої угоди, — сказав п.Ющенко. — Ми отримали формальні сигнали про можливість формування нової природи відносин між Україною та ЄС».

Недобудована більшість Сейму:

Недобудована більшість Сейму:

У четвер увечері Польща таки спромоглася створити парламентську коаліцію. За півроку торгів коаліційну угоду підписали Ярослав Качинський від партії-переможиці виборів — «Право і справедливість», Анджей Леппер від «Самооборони» і Богуслав Ковальський — від групи депутатів, яка відкололася від «Ліги польських родин».

Робота розпочинається з землетрусу

Робота розпочинається з землетрусу

Неформальна зустріч міністрів закордонних справ НАТО, яка відбувалася вчора в Софії, розпочалася... iз землетрусу. Перший поштовх силою 3,7 бала за шкалою Ріхтера стався позавчора о 15. 38, потім — ще кілька, меншої сили. Голова Національної ради оборони Болгарії Румен Міланов заспокоїв високих гостей тим, що національний палац культури (НПК), в якому відбувалися засідання та пресові конференції, розрахований витримати землетрус силою 8 балів. Учасники зустрічі дещо розслабилися і почали жартувати, що землетрус привезла з собою держсекретар США Кондоліза Райс, літак якої приземлився в Софійському аеропорту за 23 хвилини до першого поштовху.

Черновецький поза грою

Черновецький поза грою

Уже до середини червня багатотисячні лави «одноруких бандитів», якими сьогодні переповнений Київ, значно порідшають. Ігрові автомати зникнуть з підземних переходів та інших об'єктів комунальної власності. Не буде їх і поблизу дитсадків, закладів освіти і культурних центрів. Крім того, металеві ящики більше не зможуть витрушувати монети з дитячих кишень — доступ неповнолітніх до ігрових автоматів буде обмежений. Принаймні ці суттєві обмеження для представників грального бізнесу передбачає порядок розміщення закладів, затверджений рішенням Київради від 9 березня цього року. Про це на брифінгу в столичній мерії розповів заступник голови КМДА Микола Георгієвський.

Трудящих — на відпочинок!

Трудящих — на відпочинок!

У Києві у вихідні заплановані народні масові гуляння та концертна програма. Як повідомляє прес-служба Київської міської держадміністрації, видовища для народу організують в усіх районах столиці. Святкова концертна програма за участю майстрів мистецтв та художніх аматорських колективів Києва запланована на понеділок на майданчику біля КМДА — з 16-ї до 18-ї години. Там гратиме Національний оркестр народних інструментів, традиційно представлять танці народів світу.

Їм царство небесне, а нам дай Боже ще прожити

Їм царство небесне, а нам дай Боже ще прожити

Є в нас, українців, хороша традиція — у перші післявеликодні вихідні провідувати своїх померлих родичів на кладовищі. Хороша ця традиція не тільки тим, що до Гробків на цвинтарях наводять порядок, прикрашають могилки, підфарбовують оградки і вивозять сміття, а й тим, що в ці дні до рідних країв приїздять розкидані по світу родичі — навіть ті, хто давно вже не має у рідному місті чи селі близьких, хто давно продав хату і кого ніщо вже не пов'язує з батьківщиною. Могилки рідних і міцна народна традиція — та єдина пуповина, яка ще змушує бодай раз на рік навідуватись у рідні пенати. Тож часто відвідини своїх покійних предків — це ще й чи не єдина можливість зустрітися зі своїми однокласниками, колишніми сусідами і знайомими.

Фестиваль як привід для скандалу?

Фестиваль як привід для скандалу?

Про цю подію її натхненник Володимир Гришко ще кілька днів тому говорив із погано закумуфльованим сумом у голосі. Мовляв, фестиваль ось-ось має розпочатися, а грошей на його проведення — катма. Але до того, щоб журналісти вкотре поімпровізували на тему «фінанси співають романси», таки не дійшло: проблеми з бюджетом були вирішені. Тож на форумі, як і планували, співатимуть найкращі оперні співаки світу — Володимир Гришко (Україна) та Брін Терфель (Великобританія). У фестивалі також візьмуть участь Державний академічний Маріїнський театр та його художній керівник, диригент Валерій Гергієв, Вадим Рєпін (перша скрипка світу, Росія), Олексій Володін (фортепіано, Росія), Ігор Четуєв (фортепіано, Україна—Росія). У трьох академічних концертах і двох оперних вечорах фестивалю будуть задіяні 120 музикантів оркестру «Маріїнки», 37 солістів театру та близько 60 хористів. На фестивалі звучатиме музика Россіні, Рахманінова, Шостаковича, Вагнера, Прокофьєва... «Це сенсація! — так проанонсував подію Володимир Гришко. — Заполучити Гергієва хоча б на один-два дні мріють багато країн, а він нам дарує майже цілий тиждень». Сам фестиваль триватиме до 3 травня.

Перший. Комерційний. Помаранчевий

Перший. Комерційний. Помаранчевий

Повнометражний україно-голлівудський фільм Orange love презентують на 59-му Міжнародному кінофестивалі в Каннах, який пройде з 17 по 28 травня. Стрічку про кохання рудоволосої дівчини (моделі Ольги Макеєвої) і російського фотографа (актора Олексія Чадова) побачать одночасно в трьох програмах: прес-покази для світових ЗМІ, для дистриб'юторів, а також для гостей і участників фестивалю.

В суд за державну мову

В суд за державну мову

Постанова Кабміну, що зобов'язувала вже з вересня цього року забезпечувати дублювання українською кожної п'ятої стрічки, яка виходить у прокат, була підписана у січні. І увесь цей час вона залишалася у зоні активної уваги всіх причетних до кінопрокату в Україні. Питання, яке непокоїло найбільше: а хто платитиме за цю послугу? Уряд, звісно, був не проти того, щоб цим займалися кінопрокатники. Частина прокатникiв обурилася і запропонувала «розкошелитися» Кабміну. Уряд пропозицію проігнорував, а кінопрокатники, не довго думаючи, подали на Кабмін позов до суду.

Київ до дрібниць

Київ до дрібниць

Антени на дахах будинків та крани на будівельних майданчиках, машини, які рухаються по шосе, підземні переходи на майдані Незалежності та стежини в парках і скверах, розмітка доріг, назви станцій метро, вулиці і номери будинків — все це можна побачити на новітньому атласі Києва, створеному багатотисячною командою українських та іноземних фахівців. Як зауважив директор ЗАТ «Інститут передових технологій» Олександр Барладін, на космофотоатласі «Київ. Вигляд з космосу» можна побачити навіть тіні людей, адже це не просто карта, а спеціально опрацьований фотознімок з космосу, зроблений супутником. Фото, розділене на 216 сторінок, має масштаб 1:7 000, а в центрі міста — 1:3 500. Супутник фотографував Київ з висоти 450 кілометрів. Як пояснив керівник Інституту передових технологій, «щоб ви уявили якість і масштабність технологій, це ніби з Києва читаєш газету в Чернігові».

Туберкулін не винен

Туберкулін не винен

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

У госпіталізації 170 дітей з Хмельницької, Херсонської та Вінницької областей, яким було зроблено пробу Манту, туберкулін не винен. Такого висновку дійшли фахівці спеціально створеної комісії МОЗ України, які вивчали це питання. Як розповів учора на брифінгу головний санітарний лікар країни Сергій Бережнов, проведення проби Манту припало на сезон підйому захворюваності на грип і ОРЗ, тож причиною такої реакції у дітей міг бути вплив супутньої патології та індивідуальної чутливості до препарату. Комісія перевірила умови виробництва туберкуліну і запевняє у його стерильності, безпечності й асолютній відсутності токсичності препарату.

Всі статті рубрики