Вибори ще тривають

Вибори ще тривають

Незважаючи на те, що Центральна виборча комісія оголосила офіційні підсумки виборів 26 березня, остаточно вітати лідерів парламентських перегонів із перемогою, а аутсайдерам — співчувати щодо поразки ще рано. Адже, згідно з рішенням Вищого адміністративного суду, наразі будь-які дії з оприлюднення результатів виборів, у тому числі й передбачена законодавством їх публікація у газетах «Голос України» і «Урядовий кур'єр», заборонені. Таке рішення суд ухвалив 11 квітня за позовом Блоку Наталії Вітренко «Народна опозиція».

А уявімо парламент без бар'єру...

А уявімо парламент без бар'єру...

Партії та блоки, що пройшли до нової Верховної Ради (ПР, БЮТ, «НУ», СПУ й КПУ), разом набрали менше 78% голосів виборців. Відповідно, понад 20% українців, які прийшли на вибори, віддали свої голоси за інші політичні сили. Це означає, що в парламенті V скликання не будуть жодним чином представлені інтереси кожного п'ятого виборця. Голоси тих, хто підтримав 40 партій і блоків — починаючи від «Народної опозиції» Вітренко й закінчуючи невдахами із ПП «Вперед, Україно!», — відійшли лідерам виборчого процесу й пропорційно між ними розділилися.

Виграти вибори мало...

Виграти вибори мало...

Київський міськтервиборчком позавчора зареєстрував Леоніда Черновецького міським головою. Як повідомляє УНІАН, на засіданні МТВК було відзначено, що для реєстрації Черновецький подав усі необхідні документи: заяву про перехід на «мерську» роботу, копію заяви до Верховної Ради про дострокове припинення повноважень народного депутата, копії заяв до Святошинської, Печерської, Солом'янської, Дніпровської та Шевченківської ТВК про відмову реєструватися депутатом у відповідних райрадах столиці. Однак повноправним головою Києва Черновецький стане лише на першому засіданні сесії міської ради нового скликання, коли складе перед нею присягу.

«Зачароване» мiсто

«Зачароване» мiсто

Кіровоградська міська ТВК ухвалила рішення про визнання виборів мера Кіровограда недійсними. За таку ухвалу проголосували вісім із десяти членів територіальної виборчої комісії. Голова ТВК Леонід Багно та секретар під час прийняття рішення були відсутні. Пан Багно, який уже два дні перебуває на лікарняному, прокоментував ситуацію як «неконтрольовану і неправомірну».

Навіщо голосував Крим?

Навіщо голосував Крим?

У кримському виборчкомі досі не можуть визначитись із результатами волевиявлення 26 березня. Його голова Олексій Кондратенко киває на Сімферопольську міську територіальну виборчу комісію №8, яка, мовляв, єдина гальмує весь процес. Там, справді, ніяк не впораються з протоколами і бюлетенями. Можливо, через відсутність голови Володимира Крилова, який перебуває допоки на лікарняному. До речі, саме до нього є серйозні претензії у міської прокуратури, оскільки тервиборчком не забезпечив у день голосування бюлетенями (кількiстю 4,5 тис.) медичні установи, виправну колонію, СІЗО, що в підсумку й стало приводом для порушення кримінальної справи.

Спершу — програма, потім — особистості

Спершу — програма, потім — особистості

Українська влада працює нормально й навіть успішно: в економіці спостерігається прогрес (навіть по субсидії на оплату комунальних послуг звертається значно менше людей, ніж раніше), «іспит на демократію», провівши «чесні і відкриті» вибори, склали (хоча на місцях через «самодіяльність» деяких політичних сил справді були проблеми), словом, підстав для оптимізму значно більше, ніж приводів поплакатися. Таким може бути короткий виклад довгого вступного слова Президента на початку його традиційної (і, теж уже традиційно за часів Ющенка, трансльованої у прямому ефірі) прес-конференції. А далі почалося, за висловом самого Віктора Андрійовича, «найцікавіше»: відповіді на запитання журналістів.

Уся влада — ПР!

Уся влада — ПР!

Поки «помаранчеві» сперечаються, яку частку владного пирога відщипнути опозиції в особі Партії регіонів (зокрема, чи віддати їм обласні адміністрації, чи обмежити апетити «синіх» деякими парламентськими комітетами), сама ця партія подібними смішними питаннями не переймається. На захоплених нею територіях вона діє за примітивним, але надійним законом війни: переможцеві — все. Принаймні не в останньому на Донбасі місті Луганську відбувається саме так.

Усі винні, але не «біло-сині»

Усі винні, але не «біло-сині»

За рік із хвостиком керування Донеччиною Вадима Чупруна «звільняли» з посади багато разів. Більше свого часу «йшли» тільки його попередника Віктора Януковича, який, попри всі розмови про відставку, просидів у керівному кріслі ОДА цілу п'ятирічку. Утім подібний стаж Чупруну вже не загрожує — в ході засідання Кабміну стало відомо про написану ним заяву на звільнення.

Всі статті рубрики