Мода на українське

Мода на українське

На недавній виставці у Києві, де сумчани трималися гурту, обласний голова Сумщини Ніна Гаркава зовсім по-жіночому поділилася: «Ловлю себе на тому, що із задоволенням носила б український одяг»... Ще перед прийняттям Україною незалежності довелося побувати на річниці Запорізької Січі, де жінки кожної області — а приїхала на Запоріжжя вся Україна — одяглися у свої місцеві вишиванки. Майстрині визначали на око: це Полісся, це Буковина, це Іванофранківщина... І мені було приємно, що збереглася полтавська вишиванка, пошита та вигаптувана ще молодою моєю бабусею, і вона вплітається в суцвіття неповторних візерунків...

Кладовище в центрі міста

Кладовище в центрі міста

Сім поховань XVIII сторіччя розкопали у Львові археологи. Знахідки зроблено на вулиці Пабла Беринди біля Катедрального собору. Щоправда, самі археологи не вважають відкопані поховання сенсаційними.

Ах, білий теплохід

Ах, білий теплохід

Першим рейсом пасажирського теплохода «Південна Пальміра» за маршрутом Одеса—Стамбул в Одеському морському порту відкрився новий круїзний сезон. «Сподіваюся, що цей день стане відправною точкою поступального відродження Чорноморського пасажирського флоту, — заявив на прес-конференції на борту судна директор із маркетингу та розвитку судноплавної компанії «Укрферрі» Роман Моргенштерн. — Після 15 років складного періоду нарешті з'явилося сучасне комфортабельне судно, яке працюватиме з базовим портом Одеса на регулярній лінії «Одеса—Стамбул».

Коропинки для дитинки

Коропинки для дитинки

Не тільки столиця, а й провінція тепер може похвалитися власноруч написаною та виданою українською книгою: на Черкащині презентовано дитячу книжку місцевого автора Анатолія Коропенка «Смішинки — коропинки». У виданні зібрані гуморески для дітей від 8 до 13 років, що раніше друкувалися у всеукраїнській газеті «Новачок».

Христос у вишиванці

Христос у вишиванці

Реалізацію оригінального проекту з порятунку творів сакрального мистецтва розпочала на Тернопільщині під егідою Тернопільсько-Зборівської єпархії УГКЦ група ентузіастів, серед яких — служителі церкви, мистецтвознавці та митці. Як розповів кореспондентові «УМ» секретар комісії iз сакрального мистецтва цієї єпархії Роман Зілінко, ідея порятунку художніх творів, що вже вийшли з церковного вжитку, виникла ще три роки тому. Перші експонати надзвичайно цікавої виставки, організованої у Тернопільському краєзнавчому музеї в передвеликодній час, було одержано від приватних осіб, здебільшого місцевих художників, до рук яких вони потрапили за різних обставин. Відтак вирішено було спорядити першу міні-експедицію містечками та селами регіону, а згодом такі поїздки стали традиційними.

Всі статті рубрики