Княже місто на кордоні

Княже місто на кордоні

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Завтра своє тисячоліття святкуватиме одне з найстаріших та водночас найменших міст України — Белз, що на Львівщині. За свою довгу історію він пам'ятає славу княжої столиці та центру воєводства і занепад у радянські часи. Сьогодні від славної минувшини міста, яку спільно творили українці, поляки та євреї, залишилися лише пам'ятки архітектури та історії. Їх у Белзі майже сімдесят як всеукраїнського так і європейського значення. Донедавна всі вони були в жахливому стані й, напевне, така ситуація тривала б ще не один рік, якби не уродини Белза: держава виділила майже 20 мільйонів гривень, аби привести древнє місто до ладу.

Як селяни бароко бережуть

Як селяни бароко бережуть

Селище Білки на Закарпатті відоме багатьма іменами та подіями. Досить згадати знаменитого силача Івана Фірцака (Кротона). Але до родзинок Білок належить і Свято-Успенська греко-католицька церква. Вона унікальна тим, що її в середині XIX століття розписував відомий художник Фердинанд Видра. І, на відміну від інших церков, його розписи тут збереглися. У першу чергу тому, що за совєтського режиму білківчани не дали перетворити свою греко-католицьку церкву на склад, а зробили з неї музей атеїзму.

Гроші на книжку!

Гроші на книжку!

Місцевий гумор таки теж має свої особливості й обов'язкову прив'язку до місцевості та реалій. Приміром, коли в центрі міста починають зводити черговий фешенебельний заклад, донеччани звично кивають у той бік: «Мабуть, ще одну бібліотеку відкриють...» І самі ж сміються, задоволені власною дотепністю.

Всі статті рубрики