Сирітство виліковне

Сирітство виліковне

Наталочка дуже схожа на свою маму Валентину: про це тепер говорять усі, хто їх бачить разом. «У нас навіть смаки однакові — ми обидві любимо рибні страви», — усміхається Валентина Олександрівна. Правда, 10-річна Наталка не називає пані Валентину мамою. Дівчинці зробити це не так легко, адже в родині Валентини та Олега Гладунів із села Руська Поляна Черкаського району вона мешкає усього кілька тижнів. У цієї дитини досить нелегка доля — у березні в неї померла мама. Вони мешкали в Корсунь-Шевченківському районі, і з рідних у Наталі залишилася тепер лише одна літня бабуся, котра хворіє й доглядати за внучкою не має змоги. Тому дівчинка й потрапила до школи-інтернату.

Новий міністр — стара зарплата

Новий міністр — стара зарплата

Новий міністр праці та соціальної політики України Іван Сахань збирається дотримуватися курсу свого попередника, а пріоритетом його відомства має стати «загальне підвищення рівня життя людей — зростання зарплатні та соціальних виплат малозахищеним верствам населення». «Пріоритети сформовано, і говорити про те, що вони змінилися, немає підстав, — запевнив міністр. — На перше місце ми маємо поставити питання загального підвищення рівня життя, зокрема зростання заробітної плати працюючого населення, бо так чи інакше саме населення, що працює, створює матеріальні блага. Але і велика кількість людей, що потребують соціального захисту, теж повинна бути в полі зору держави. Йдеться про 13 мільйонів пенсіонерів, про малозабезпечені сім'ї, про сім'ї з дітьми — це теж напрям роботи, який потребує нашої постійної уваги, тому досягнутий у цьому напрямі прогрес має бути підтриманий». Серед нагальних завдань Іван Сахань також визначає підвищення рівня зайнятості населення, розвиток соціального страхування, розв'язання проблем інвалідів та роботу з громадськими організаціями інвалідів.

Дамо тобі «хату» і гарну зарплату!..

Дамо тобі «хату» і гарну зарплату!..

Гасло «Молодь — на шахти!» нині покрилось товстим-претовстим шаром архівного пилу. Це колись молоді люди з'їжджалися сюди з усіх усюд будувати й відбудовувати вугільний Донбас. А нині на околицях Донецька — «на посьолках» — серед тутешніх юнаків навіть побутує такий витвір усної народної творчості: «Ти слона у шахті бачив? Ні? Ну й мене там ніколи не побачиш!..»
Утім керівники міста та області не втрачають надії якось повернути престиж шахтарської праці серед молоді. Однак як? Новими квартирами для гірників у центрі Донецька? Чи, може, «довгим карбованцем», що колись був своєрідною візиткою «гвардії праці»? І тим, і іншим — вирішили в Донецькій облдержадміністрації.

Всі статті рубрики