Історії воєнного часу: записані голосами відомих українців терапевтичні казки для дітей вийшли друком
Нещодавно в Києві презентували дитячу книжку «Хоробрі казки» — про дружбу, підтримку та згуртованість. >>
Ротмістрівським дітям співати в хорі «Ангелики» дуже подобається. (Фото надане Наталією Кохась.)
Перший на Черкащині дитячий хор «Ангелики» огранізували ентузіасти у Ротмістрівській громаді. Діє він при місцевому Свято-Михайлівському храмі Православної церкви України.
Як розповідає «Україні молодій» педагог Наталія Кохась, ініціаторка створення дитячого хору, трохи більше року тому релігійна громада храму перейшла з підпорядкування московського патріархату до Православної церкви України. І тоді було задумано, що при церкві має бути дитячий хор, як це є в усьому цивілізованому світі.
«Зібралися наші ентузіасти — музичний керівник Олена Поліщук, завідувачка дитсадка Ольга Громова, вихователька Тамара Кривошея, директор школи Сергій Громовий, староста церкви Сергій Мошенський — і взялися організовувати співочих діток у цей хор», — пригадує пані Наталія.
Каже, що так почала втілюватися в життя її давня мрія, щоб при церкві були діти і щоб усе було облаштовано, як у недільній школі.
Тепер можна сказати, що той задум ротмістрівські ентузіасти успішно реалізували. І наразі голоси «Ангеликів» добре знають і в сусідніх селах: Куцівці, Ковалисі, Ташлику, Самгородку, Макіївці.
Адже дитячий хор співає не лише у Свято-Михайлівському храмі, а й в інших церквах на великі релігійні свята та на сільських заходах.
«Назву хору придумала Олена Поліщук, вона в нас — основний керівник та головна з музики, а я — відповідальна за ідеї, костюми, декорації», — говорить пані Наталія.
Нині в дитячому хорі «Ангелики» 16 діток, є й група малечі, яка поки що тільки навчається співати.
«У репертуарі хору — церковні пісні та вірші. Наш музичний керівник Олена Поліщук підбирає хороший репертуар. Якщо це день Божої матері, то пісні та вірші присвячені саме їй, якщо Різдво чи Великдень — то Ісусу Христу. Пісні світлі й легкі для сприйняття, дуже щемливі й урочисті, беруть за душу», — говорить Наталія Кохась.
Для кожного свята в «Ангеликів» уже є спеціальні костюми — на Різдво, на Миколая, є святкові синьо-жовті, костюми жайворонків, й ось недавно виготовили фірмові футболки.
Наталія Кохась пригадує, що було навіть так, що швачка Катерина Хаврел з Ротмістрівського центру надання соціальних послуг за дві доби пошила їх цілий комплект.
Взагалі «Ангелики» — часті гості в цьому центрі, яким керує Лідія Зайва і яка не раз підтримувала дітвору, приміром, особисто надавала тканини для костюмів. У свою чергу дитячий хор виступає для ветеранів з піснями та віршами.
За словами пані Наталії, нині щоп’ятниці діти приходять до Свято-Михайлівського храму на одну-півтори години, репетирують вірші, пісні, вистави. Переважно в хорі співають діти з Ротмістрівки, але є серед них і троє переселенців.
«Дві такі родини, Олени Веретеннікової та Наталії Разумей, придбали будинки в нашому селі й уже стали його жителями. Вони активні й допомагають нам, завжди приходять на репетиції, цікавляться справами дитячого хору, їздять на виступи», — каже Наталія Кохась.
Тепер в «Ангеликів» є навіть своє приміщення — настоятель Свято-Михайлівського храму отець Василь виділив їм кімнатку в капличці. «Ми її назвали «Світлиця».
Нещодавно в Києві презентували дитячу книжку «Хоробрі казки» — про дружбу, підтримку та згуртованість. >>
Львівський музикант Богдан Луц став лавреатом першої премії на престижному Long-Thibaud International Violin Competition 2023. Цей міжнародний конкурс, який вже 80 років проводиться у Парижі, визнає найвидатніших академічних піаністів і скрипалів. >>
Велику дзвіницю Києво-Печерської лаври вперше за 30 років повністю відкрили для відвідування. На верхніх ярусах дзвіниці провели реконструкцію. >>
Києво-Печерська лавра переходить на новоюліанський календар, який є основним для Православної церкви України, вже за кілька днів - з 15 листопада 2023 року >>
У Національному заповіднику "Києво-Печерська лавра" до дня заснування ЮНЕСКО розпочне роботу виставка "Церковна дерев'яна архітектура. Збережена спадщина". >>
Після довгих митарств Мінкульт нарешті призначив на посаду директора заповідника в.о. директора Національного Заповідника "Києво-Печерська лавра" Максима Остапенка. >>