Стародавній Успенський собор у Каневі повернуто в держвласність

11:51, 27.03.2024
Стародавній Успенський собор у Каневі повернуто в держвласність

У власність держави повернувся стародавній Успенський собор у Каневі. (Фото: Телеграм Офіс Генерального прокурора ✔)

 

 Київську митрополію УПЦ (МП) суд зобовʼязав повернути в державну власність обʼєкт культурної спадщини національного значення — Успенський (Георгіївський) собор ХІІ століття.

 

Як інформує УМ, про це 27 грудня повідомив Офіс генерального прокурора у Телеграм.

 

У 2003 році виконавчий комітет Канівської міської ради дозволив Українській православній церкві Московського патріархату оформити право власності на собор. Потім УПЦ МП зареєструвала право колективної власності на нього.

 

Прокурори в суді довели, що передача обʼєкту була незаконною, оскільки українське законодавство встановлює пряму заборону на відчуження памʼяток культурної спадщини, які перебувають у державній власності.

 

Суд визнав незаконними рішення виконкому Канівської міськради та свідоцтво про право власності на будівлю за УПЦ МП. Це скасувало і рішення, і державну реєстрацію речового права на обʼєкт культурної спадщини національного значення.

 

Успенський собор у Каневі — це храм часів Русі-України, його заснував у 1144 році князь Всеволод Ольгович. Орієнтовна вартість будівлі собору перевищує 8,5 мільйона гривень.

 

Як повідомляла УМ, Вже не «московський»: маєток Терещенків на Житомирщині повернули державі.