Рашисти атакують оновленими БПЛА і намагаються прорвати оборону на Сході: ЗСУ дають гідну відсіч
Тестування збитих українською артилерією БПЛА свідчить про те, що окупанти влаштовують регулярний нічний терор при допомозі вдосконалених дронів. >>
Непростий збір урожаю у період війни. (Фото зі сторінки Харківської ОВА.)
Збір зернових наразі стартував лише у чотирьох районах Харківщини — Лозівському, Красноградському і частково Богодухівському та Чугуївському.
Решта не жнивує з суто об’єктивних причин. Одні сільськогосподарські угіддя потрапили під рашистську окупацію або розташовані на лінії фронту, інші чекають, поки сапери очистять поля від ворожих мін.
«Нашими профільними департаментами спільно з обласним управлінням ДСНС максимально робиться все, щоб якнайшвидше надати можливість аграріям виконати збиральні роботи, — повідомив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов. — Інформацію щодо площ розмінування сільськогосподарських земель постійно тримаємо на контролі».
Рятувальникам наразі доведеться оглянути і очистити поля від мін та снарядів на площі 22,6 тисячі гектара. І це при тому, що аграрні підприємства області через війну змогли проводити роботи лише на 60 відсотках угідь.
Також, за інформацією ГУ ДСНС, з початку липня на Харківщині зафіксовано 7 випадків загоряння полів внаслідок ворожих обстрілів. Знищено понад 46,6 гектара пшениці та 2 гектари ячменю в Ізюмському і Чугуївському районах.
Але, попри все, жнива тривають далі. За два останні тижні сільгоспвиробники області намолотили понад 55 тисяч тонн ранніх зернових та зернобобових культур з площі майже 17 тисяч гектарів.
«Цього року аграрії можуть отримати дещо нижчу врожайність у порівнянні з минулим сезоном, — повідомив в. о. директора профільного департаменту обладміністрації Костянтин Панфілов. — Проте у будь-якому випадку вирощеного врожаю зернових та олійних культур буде достатньо для задоволення внутрішніх потреб області, а також для часткової реалізації на експорт».
Загалом в Україні через холодну весну жнива розпочалися на 2-3 тижні пізніше, ніж завше. Але урожайність зернових, за даними першого заступника міністра агрополітики та продовольства Тараса Висоцького, очікується вище середнього показника за останні 5 років. Головне наразі — вберегти достигле зерно від ворожих обстрілів, що вдається далеко не скрізь.
Найбільших втрат сьогодні зазнали фермери Запорізької області. Тут у Гуляйпільській громаді після обстрілу касетними снарядами вигоріло понад 600 гектарів пшениці, рапсу та ячменю.
Окупанти також пошкодили складські приміщення, адміністративну та господарську будівлі. А по Малій Токмачці рашисти вдарили фосфорними і ракетними боєприпасами, знищивши 800 тисяч гектарів урожаю.
Непросто сьогодні вберегти і вже зібране зерно, оскільки російська артилерія регулярно нищить зерносховища. Із початку повномасштабної війни загальна сума втрат в аграрному комплексі країни склала щонайменше 4,29 мільярда доларів.
Про це свідчать підрахунки Центру дослідження продовольства та землекористування KSE Institute, що проводилися разом із Мінагрополітики.
Йдеться не лише про втрачені угіддя та незібраний урожай, а й знищену худобу, технічний парк, склади, елеватори, зрошувальні системи, виробничі потужності.
«Ці втрати безпосередньо впливають на виробництво аграрної продукції в Україні, — прокоментував ситуацію експерт KSE Institute Роман Нейтер. — Без відновлення втрачених активів Україна не зможе повернутися на своє місце у глобальній системі продовольчої безпеки. Оцінка пошкоджень є першим елементом для оцінки потреб у відновленні».
Тестування збитих українською артилерією БПЛА свідчить про те, що окупанти влаштовують регулярний нічний терор при допомозі вдосконалених дронів. >>
Мирні переговори між Україною та росією наразі не мають жодного сенсу, адже путін хоче лише капітуляції Києва через рік або й більше. >>
13 травня 2023 року Збройні сили, успішно використавши ЗРК Patriot, вразили п’ять бортів російської авіації у небі над Брянською областю РФ. >>
Близько 40% «Шахедів» успішно знищено мобільними вогневими групами під час рекордної ворожої атаки по Україні в ніч та на світанку суботи, 25 листопада. >>
З початку повномасштабного вторгнення росії приблизно 650 тисяч чоловіків призовного віку залишили Україну та мігрували до європейських країн. >>
Кількість штурмових дій та авіаударів в операційній зоні Оперативно-стратегічного угруповання військ "Таврія" різко збільшили російсько-окупаційні війська. >>