«Нова влада — стара влада»: журналiст порівняв Зеленського з Януковичем

02.07.2019

Глава офісу президента України Андрій Богдан заявив, що війну на Донбасі можна зупинити, якщо зробити там російську регіональною мовою.
 
Подібна риторика команди Володимира Зеленського свідчить про те, що до влади в країні прийшла оновлена версія Партії регіонів.
 
Таку думку озвучив український журналіст Віталій Портников на своєму Telegram-каналі. Він також наголосив, що викладена позиція влади повністю спотворює суть конфлікту на сході України. Адже єдиною його причиною є російська військова агресія.
 
«Це твердження точно повторює тези російської пропаганди, яка стверджує, що «повстання» на Донбасі розпочалося через страждання з приводу мови. Але це — брехня. На Донбасі не було ніякого пов­стання, а було вторгнення російських диверсантів, а потім і регулярних військ і зрада місцевих чиновників та  силовиків. Ось що там було. Ось чому на звільнених територіях Донбасу ніхто не говорить, що його утискають щодо мови», — зазначив Портников.
 
Журналіст нагадав, що жителі Донбасу — такі самі русифіковані українці, як і багато інших жителів східних і південних областей країни. І завдання держави — повернути людям рідну мову, а не сприяти збереженню позицій імперії за допомогою власних законів.
 
«Я вже й не знаю, що повинні ще сказати і зробити чиновники Зеленського, щоб українці зрозуміли: нова влада — це стара влада. Модернізована версія Партії регіонів, чиї наміри і дії призведуть до такої самої кризи і краху, як і дії їхніх попередників», — упевнений журналіст.
 
Як повідомляло iнтернет-видання «Обозрєватєль», раніше Портников уже помічав схожість між Зеленським та Януковичем. Він зазначив, що рішення суду про повернення київським проспектам радянських назв — не просто демонстрація реваншистських настроїв у судовій системі, а доказ того, що вона стане знаряддям хаосу.