Жадан готує другий фестиваль, який знайомить Донбас із сучасним українським мистецтвом

27.06.2017
Жадан готує другий фестиваль, який знайомить Донбас із сучасним українським мистецтвом

Сергій Жадан постійно відвідує зону АТО з концертами та волонтерськими проектами

«Фазенда Виноград» у селі Іванівка і кінотеатр «Спартак» в Ізюмі обрані відкритими майданчиками для проведення літературно-музичного фестивалю «Дорога на схід», яким уже другий рік опікується благодійний фонд письменника Сергія Жадана.
 
Захід заплановано на 18-19 серпня, тому організатори наразі закликають відгукнутися талановитих митців, які ще не стали відомими, але вже готові запропонувати на суд глядачів плоди своєї творчості. 
 
Особливо затребувані цього року музиканти і дизайнери. Перші зможуть виступити на сцені, другі — продати свої роботи на фестивальному ярмарку.
 
«Ми хочемо, по-перше, привезти в Ізюм митців, котрі вже відбулися, зібрати їх з різних регіонів, — повідомив Сергій Жадан.
 
— А по-друге, знайти та показати Харківщині, Ізюмщині, які цікаві музиканти, артисти є в її власних куточках. Тож якщо ми про вас ще не знаємо, але ви талановиті й готові зіграти на фестивалі — напишіть нам!»
 
Програма головної сцени, що буде змонтована на березі Сіверського Донця, наразі відома — тут очікують приїзду музичних груп «Тартак», «The Вйо», «Шана», «Жадан і собаки».
 
Розпочне вечір музично-літературний проект «Лінія Маннергейма», над створенням якого, окрім Сергія Жадана, працювали Олег Каданов і Євгенія Турчинова.
 
Гостям також покажуть виставу «Альберт, або Вища форма страти», поставлену за однойменним оповіданням Юрія Андруховича.
 
Автор теж приїде на Ізюмщину, аби взяти участь у запланованому дійстві. 
 
Дизайнери з Харківської, Донецької, Луганської та Сумської областей зможуть показати себе на міському ярмарку.
 
«Ми облаштуємо його так, аби люди змогли придбати найцікавіші речі, які тільки можна знайти на українському сході, — каже співорганізатор фестивалю Марина Богун.
 
— Креативна економіка — саме те, що виводить регіони на якісно новий рівень. Культурні проекти, екотуризм, локальне креативне виробництво — усім цим багата Харківщина, але хочеться надати процесу нового імпульсу».
 
Перший фестиваль «Дорога на схід» відбувся минулого року у Новопскові, Сватовому і Старобільську Луганської області.
 
Захід мав неабиякий успіх, тому організатори вирішили продовжити започатковану традицію.