Вибір-2004: «зеківська» країна

Вибір-2004: «зеківська» країна

Охайна лікарка, огорнута стетоскопом, як кокетливим жіночим шарфиком, неприродно щасливий шахтар у касці, сексапільна студенточка з конспектами під пахвою — все це «Дбайлива країна», «Працьовита країна», «Вчена країна»... Країна, що визначилася із «вибором-2004», добряче зомбована країна, плакатно-несправжня країна, яка нібито рушить дружнім кроком (робочий поруч з інтелігентом, старість під руку з юністю) голосувати 31 жовтня за Віктора Януковича. Для повноти картини чогось бракує... Чого? Або кого? Як щодо фізіономії збоченця на увесь агітаційний бігборд, що ніжно тулить до себе налякану дитинку жіночої або чоловічої статі, і напису великими красивими літерами: «Кримінальна країна»? Пане кандидате у президенти, дарую ідею! Хто дійсно благословлятиме ваше ім'я у виборчих бюлетенях, так це — вік волі не бачити! — ті, кому ви пообіцяли амністію.

Дві відповіді на одинадцять запитань

Дві відповіді на одинадцять запитань

У справі «Сільських вістей» (нагадаймо, що проти цієї газети до суду надійшов позов від Міжнародного антифашистського комітету, який звинуватив видання у «розпаленні міжнаціональної ворожнечі») — дві новини. Перша з них полягає у тому, що завершена експертиза, на якій наполягали відповідачі. Щоправда, газета вказувала на необхідність проведення всебічної «історичної, філологічної, стилістичної, філософсько-літературної, соціолого-теологічної та ідеолого-етнічної» експертизи, яка мала б остаточно розставити крапки над «і» у питанні, чи містили публікації професора Василя Яременка, розміщені на шпальтах «Сільських вістей», прояви антисемітизму?

ГП про втрачені можливості

ГП про втрачені можливості

Передусім питання, пошуки відповіді на яке тривають вже п'ятий рік: чи слідкували працівники МВС за Георгієм Гонгадзе? Поколивавшись між «так» і «ні», правоохоронці пристали зрештою на найбільш оптимальний варіант: «не знаємо». Точніше, знати не можемо, оскільки всі документи того періоду, як це стверджує заступник міністра МВС Михайло Корнієнко, знищені. Так, дійсно, підхоплює цей мотив Генпрокуратура, усі паперові сліди стеження за Гонгадзе, якщо вони й існували, нині пішли за вітром. Натомість відомий винуватець подібної «зачистки». Ним, як це випливає зі слів речника ГПУ Сергія Руденка, вважають колишнього начальника Департаменту зовнішнього спостереження МВС України Олексія Пукача. Ліквідація Пукачем документів щодо спостереження за Георгієм Гонгадзе є злочином, підкреслив Руденко. Проте цей злочин позбавляє Генеральну прокуратуру процесуальних можливостей розслідувати дану кримінальну справу, додав він.

Всі статті рубрики