Мистецтво жити після смерті

Мистецтво жити після смерті

Є таки справедливість на світі — ювілейні заходи з нагоди 150-річчя з дня народження Марії Заньковецької задекларовані відповідною постановою Кабінету Міністрів! І замість традиційного розпорошення подій та урочистостей — згадаймо хоча б недолуге минулорічне віншування Бориса Гмирі — маємо приємний виняток у вигляді більш-менш виструнченої програми заходів на честь пам'яті першої народної артистки України, 150 років з дня народження якої минуло 4 серпня. Фестиваль «Марія», який відкривається сьогодні в театрі «Сузіря», обіцяє стати гімном не лише Марії Заньковецькій, а й тим актрисам, які продовжують її справу.

Донбас у Бразилії. Контрабанда образів

Донбас у Бразилії. Контрабанда образів

Cьогодні одним із найпомітніших мистецьких центрів планети стане Бразилія — там у місті Сан-Пауло відкривається один з трьох найвідоміших міжнародних фестивалів сучасного візуального мистецтва «Бієнале у Сан-Пауло». До країни серіалів і, як казала відома тьотя у виконанні Олександра Калягіна, «диких обєзьян» з'їхалися 135 художників та мистецьких колективів з 55 країн світу. Україну на цьому престижному форумі представлятиме відомий фотохудожник Віктор Марущенко, який запрезентує проект з романтично-географічно-промисловою назвою Dreamlend-Donbas.

І музика небес, і музика лісів

І музика небес, і музика лісів

Всеукраїнський хоровий фестиваль «Співучий собор» цього року проходить уже втретє. Перші дві спроби відбулися у Святогорську (колишньому Слов'яногорську) — винятково, фантастично гарному куточку України, який зветься ще донецькою Швейцарією. Хто був там хоч раз, ніколи не забуде грандіозних крейдяних гір і крейдяних же печер тамтешнього Святогорського монастиря, де білі і стіни, і склепіння — от білі й темні водночас... І величних, шістсотлітніх, кажуть, дубів, які ми, четверо дорослих людей, марно намагалися охопити хоча б на половину. І реліктових сосон — лісу, що росте, уявити тільки, на дні колишнього моря.

«Дівка-бранка» на DVD

«Дівка-бранка» на DVD

Уперше в Україні у форматі DVD було записано ораторію, яка вісімдесят років вважалася загубленою. Називається вона «Дума про дівку-бранку», створив її Михайло Вериківський у 1923 році, а заспівала в червні цього року хорова капела «Почайна». У вівторок в актовій залі Культурно-мистецького центру НАУКМА керівник «Почайни» Олександр Жигун організував на великому екрані перегляд «Дівки-бранки». День показу збігся з днем народження Жигуна та ще й із Другою Пречистою. Проте Олександр Іванович каже, що то — чиста випадковість, бо «артисти на сьогодні не в таких умовах, аби самі могли обирати день, час і місце презентації». Добре, хоч є можливість донести музику до слухача, хай навіть тільки через тисячу дисків. І коштують ці диски недорого — десять гривень.

Всі статті рубрики