Чорний день для українців, або Чому Ляшко проти змін до Конституції

11.09.2015
Чорний день для українців, або Чому Ляшко проти змін до Конституції

Депутати-радикали до останнього боронили Конституцію.

31 серпня 2015 року назавжди увійде до історії України як сумна дата. Понад сотня поранених, троє загиблих і — крок до втрати цілісності України. Київ знову, як і півтора року тому, під час Революції гідності, захлинувся в сльозах. Разом з ним плакала і вся Україна, ховаючи Конституцію, а разом з нею — віру у світлі ідеали Майдану.

Верховна Рада вкотре розчарувала українців — 265 народних депутатів проголосували за пропутінські зміни до Конституції. У першому читанні парламент підтримав особливий статус Донбасу, що означає легалізацію терористів «ЛНР» і «ДНР» та надання їм права обиратися до органів державної влади. «Під шумок» депутати збільшили і повноваження Президента, замаскувавши їх під терміном «децентралізація».

Вже ні для кого не секрет, що нові зміни до Основного закону України писалися в Кремлі. Інакше чому б за них так одностайно голосував Опозиційний блок, який складається з колишніх «регіоналів», чиї ватажки ховаються в Москві? Чому б проти них агітували українські патріоти, такі як Герої України Юрій Шухевич, Степан Хмара, Левко Лук’яненко або легенда Майдану Володимир Парасюк?

Влада не приховує, що зміни до Конституції було внесено на виконання Мінських угод, які освячували терористи та представники третіх держав.

«Це ганьба — дозволяти, щоб хтось ззовні нав’язував нам, якою мовою говорити, якому Богові молитися та яку Конституцію мати. Не за те гинули наші Герої на Донбасі, щоб терористи, які їх вбивали, ставали владою», — обурювався один з головних противників внесення антиукраїнських змін до Основного закону, лідер РПЛ Олег Ляшко. Він наголошував, що вносити зміни до Конституції під час війни неприпустимо і протизаконно, а отже Порошенко, який протягнув цей документ, учинив злочин.

У відповідь влада намагалася перевести стрілки та звинувати Ляшка у зриві мирних домовленостей і роботі на Москву. Але радикал висунув свої беззаперечні аргументи: «Якщо Президент такий патріот, чому ж не продасть бізнес у Росії? Це не я, а він має конфетну фабрику в Липецьку і платить податки до російської казни, за які фінансується російська армія», — розставив крапки над «і» Ляшко.

Проукраїнські політичні сили на чолі з РПЛ намагалися завадити голосуванню. У фатальний день радикали заблокували президію ВР. Під стінами парламенту зібралися тисячі людей, які закликали депутатів відмовитися від голосування за план Путіна, направлений на розкол України.

На жаль, не допомогло. Попри відмову трьох із п’яти фракцій коаліції голосувати за зрадницькі зміни, спікер Гройсман добився позитивного голосування. Але якою ціною? Те, що відбувалося під Радою після протягнення зрадницьких змін, здавалося жахливим сном.

Бойова граната, газ, крики, стогін, кров...

Потім десятки «швидких» і все, як у тумані... Більшість народних депутатів розбіглася з Верховної Ради, хто куди. І лише соратники Ляшка не побоялись вийти в народ. Поки одні радикали заспокоювали натовп — інші допомагали рятувати поранених. Оксана Корчинська наклала пов’язку одному з правоохоронців. Її колеги-чоловіки виносили поранених з-під лінії вогню та допомагали медикам «швидкої».

Пізніше лідер радикалів Олег Ляшко пояснив, що кривава провокація, організована спецслужбами, мала на меті дискредитувати мирних мітингувальників, які стали на захист української Конституції без зброї в руках. А його заступник Андрій Лозовий назвав тих, хто голосував за зрадницькі зміни, «христопродавцями».

Вже наступного дня лідер радикалів оголосив про одностайне рішення його фракції вийти з коаліції. Він зазначив, що коаліція вже давно перетворилася на антинародну, адже відмовлялася ухвалювати соціально важливі закони. Спочатку радикали намагалися зберегти коаліцію заради спокою народу — як батьки намагаються зберегти невдалий шлюб заради дітей. Але згодом зрозуміли, що в цьому немає сенсу. А після того, як влада почала відкрито співпрацювати з Опозиційним блоком, сумнівів у правильності рішення про вихід з коаліції не лишилося...

«Президент поховав коаліцію, зламавши парламент через коліно», — з прикрістю зазначив Ляшко.

Незабаром радикалам довелося розплачуватися за свою патріотичну позицію. Вже наступного дня після кривавих подій під Радою представник Блоку Петра Порошенка Олег Барна накинувся на радикала Юрія Чижмаря з кулаками та наніс тяжкі тілесні ушкодження.

«Якщо представники влади таке чинять з народними депутатами, то можете собі уявити, що вони зроблять з народом», — обурювався Ляшко.

Радикали і тут продемонстрували єдність — усі разом вийшли під Адміністрацію Президента, щоб почути пояснення від самого гаранта. Але той сховався за охорону і відмовився зустрітися з депутатами.

«Нас не залякати — ні фізичною розправою, ні кримінальними справами, які відкривають проти мене та моїх депутатів. Ми захищали і будемо захищати незалежність і суверенність України, доки вистачить сил», — резюмував Ляшко.