Бак для Шульги

26.11.2014

Кинути колишнього голову обласної адміністрації Володимира Шульгу до сміттєвого баку вирішили бійці, які приїхали з Донбасу. Сутичка розпочалася в коридорі обласної адміністрації, де учасники АТО та активісти зіткнулися з колишнім чиновником. Побачивши «героя», вони почали розпитувати його про діяльність на посту голови області. Схоже, відповіді екс-чиновника їх не задовольнили. Особливо обурило активістів те, що у час, коли на війні гинуть люди, нечисті на руку політики, до яких вони віднесли й Володимира Шульгу, грабують країну. Тож бійці вирішили розібратися по-простому і викинути «політичний непотріб» на сміття. Свідки кажуть, що працівники адміністрації намагалися заспокоїти учасників сутички, проте ні чиновники, ні міліція не вступали в протистояння з бійцями.

Зрозумівши наміри співрозмовників, екс-голова почав пручатися і таки викрутився. «Не вдалося трохи люструвати смітником колишнього депутата-сумісника недогубернатора Вовку Полтосіка Шульгу. За півроку губєрнаторствованія с...у воно від’їло таку, що нам і підняти його не вдалося, воно пручалося й верещало свинею... Хлопці з АТО ставили йому дуже незручні запитання, не знайшовши відповіді на які, тепер Полтосік має постійно озиратися — чи цеглина в лобове прилетить, чи куля в лоб...» — емоційно прокоментував подію на своїй сторінці у «Фейсбуці» її учасник, керівник сумського «Правого сектору» Микола Сурженко.

Про проблеми «губернаторства» Володимира Шульги «УМ» писала нещодавно. Йому закидали те, що, ставши головою ОДА, він не склав депутатських повноважень. Очолюючи головний виконавчий орган області, пан Володимир очолив і обласний виборчий штаб, працівники якого звинуватили його у непрозорому фінансуванні та навіть рукоприкладстві. Останньою краплею, яка переповнила чашу терпіння громадськості, стала справа про хабарі, які брали в ОДА за отримання керівних крісел.

При всьому цьому ставлення до «сміттєвої люстрації» в місті різне. З одного боку, такий засіб має виправдання: непорядні політики й чиновники мають нести покарання, а оскільки офіційна люстрація відбувається у нас вибірково й не завжди логічно, то активісти вигадали свій метод боротьби. З іншого — чи цивілізовано й по-європейськи ми чинимо, коли вдаємося до таких дій? Справді, дослідити, довести провину й тоді домогтися, аби покарали за законом — ось шлях, що знайде значно більше прибічників.

До речі, у екс-«губернатора» є всі шанси пройти і цей шлях: напередодні Сумська міська рада звернулася до Президента та Генерального прокурора з проханням розслідувати діяльність народного депутата Володимира Шульги на посаді голови Сумської обласної державної адміністрації. Ця діяльність, на думку 39 депутатів, які проголосували за рішення, завдала серйозної шкоди місту. Активісти ж пообіцяли взяти справу під свій контроль, щоб усе було по-справедливому.

 

ЗАПАХЛО СМАЛЕНИМ

Другий день палає вогонь під обласною прокуратурою у Кіровограді. Спочатку тут горіли шини, а  нині активісти палять у бочках дрова, передає спеціальний кореспондент «УМ» Людмила Стригун. Так представники кіровоградської «Самооборони Майдану» протестують проти бездіяльності в. о. обласного прокурора  Леоніда Панченка та його заступника Євгена Здоренка, вимагаючи від них написати заяви про звільнення. До радикальних дій активісти вдалися після того, як не побачили реакції на свою вимогу, висунуту більше десяти днів тому, — провести люстрацію прокурора міста Євгена Васильєва. Цей пан, наголошують вони, працював у Донецьку, коли тамтешні «тітушки» розганяли Майдан, а терористи захоплювали українську територію.

Лише коли під прокуратурою запахло смаленим, в. о. прокурора розпорядився розпочати службове розслідування діяльності  Євгена Васильєва під час його прокурорства у Донецьку. «Нині обласний прокурор закрився у своєму кабінеті й оточив себе «беркутівцями» з кийками», — розповідає «УМ» громадський активіст Андрій Лаврусь.

Активісти з Майдану налаштовані рішуче. Вони і надалі вимагають люстрації і пообіцяли не йти, доки не побачать реакції Генерального прокурора. А для більшої наочності планують встановити намет і ночувати пiд обласною прокуратурою.

 • «Як тебе не любити, Києве мій!»

  Щорічно в останній тиждень травня жителі столиці святкують День міста. Свято чекатиме буквально на кожному кроці y центрі міста, адже цього року програма заходів нараховує 35 різних художніх, культурно-освітніх і спортивних подій. >>

 • Кровна залежність

  У жінки, яку покусали собаки в Миколаєві, медики діагностували гостру крововтрату і хронічний сепсис, який є прямою загрозою для життя. Їй терміново потрібно кілька сеансів переливання крові. Лікарі просять усіх небайдужих городян надати допомогу і здати кров. Нагадаємо, потерпілій через отримані травми ампутували праву руку. >>

 • «По-моєму, чувак, нас кинули»

  Невідомий нещодавно виманив майже 40 тисяч грн. за уявне пальне у 67-річного фермера із Золочівського району Львівщини. З цього приводу ошуканий чоловік звернувся в поліцію. >>

 • Конвеєр репресій

  Учора в Сімферополі й Алупці окупованого Криму відбулися чергові обшуки у будинках кримських татар. За словами адвоката Еміля Курбедінова, у більшості випадків, затриманих людей у масовому порядку відвозять до так званого «Центру «Е» у місто Сімферополь (центр боротьби з екстремізмом при МВС Росії). >>

 • «Херсон» наснився

  У ватажка терористичної «ДНР» Олександра Захарченка вочевидь сталося сезонне психічне загострення. Інакше, як пояснити його чергове словоблуддя: мовляв, бойовики «можуть претендувати на Херсонську область й інші населені пункти». >>