У бій іде чудова сімка

У бій іде чудова сімка

Офіційно зареєстрованих претендентів на найвищу державну посаду станом на вчора було вже семеро: як повідомляє медіа-центр «Кандидат», посвідчення кандидата на посаду Президента отримали ще троє учасників президентських перегонів. Позавчора Центральна виборча комісія зареєструвала лідера Компарії Петра Симоненка, прогресивну соціалістку Наталю Вітренко та лідера Слов'янської партії Олександра Базилюка. Йому, як уже повідомляла «УМ», раніше було відмовлено в реєстрації через неналежно оформлені документи, але 7 липня лідер Слов'янської партії виправився і приніс «центрвиборчкомівцям» правильні папірці. Натомість цього разу одкоша отримав інший претендент на кандидатство: ЦВК «відіслала» голову Народної партії вкладників та соціального захисту Владислава Кривобокова.

Геть смiття з вершин!

Геть смiття з вершин!

Говерла відтепер буде не лише найвищою, а й найчистішою вершиною України. І не доведеться «зеленим» на догоду владі й підконтрольним «темникам» телеканалам протестувати проти чудової традиції, започаткованої Віктором Ющенком і підхопленої багатьма його прихильниками, щороку в день підписання Декларації про державний суверенітет України (16 липня) підніматися на Говерлу, відзначаючи таким чином річницю першого офіційного кроку до Незалежності. Пам'ятаєте, минулого року заяву лідера Партії зелених Віталія Кононова про те, що після сходження кількох тисяч послідовників лідера «Нашої України» на найвищу точку українських Карпат гора «перетворилася на смітник», «порушився екологічний баланс» тощо? Так-от, хоча, як свідчать очевидці походу на Говерлу, розповіді про тонни сміття на горі — повна маячня, все ж таки якісь папірці чи кілька порожніх пляшок (до речі, зовсім не обов'язково залишених «ющенківцями», адже в Карпатах бродить чимало туристів) на кількакілометровому шляху траплялися. Тому цього року 16 та 17 липня коаліція «Сила народу» проведе перший етап екологічної акції «Очистимо Україну від бруду!», під час якого, як повідомляє прес-служба Віктора Ющенка, Говерлу буде очищено від бруду.

Десять років із Кучмою: історія деградації

Десять років із Кучмою: історія деградації

Сьогодні на телеканалі «1+1» українці побачать Президента України: як розповів на вчорашньому брифінгу заступник голови АП Василь Базів, це буде інтерв’ю. Причому не для журналістів, а у вигляді відповідей на запитання телеглядачів. До подібного Л.Д. вдається не надто часто, тож можна припустити, що Президент збирається сказати своєму народові щось архіважливе (може, таки «махне» на третій термін!). А нагода справді поважна — сьогодні, 10 липня, минає рівно десять років з того часу, як українці, голосуючи в другому турі президентських виборів-94, обрали собі на почесну посаду доволі сіренького політика — Леоніда Даниловича Кучму.

Від влади до людей — усього десять кроків,

Від влади до людей — усього десять кроків,

Тезу про те, що президентські вибори мають стати боротьбою програм, а не брудних технологій, бодай натяками висловлюють усі кандидати «першого ешелону», хоча навряд чи в когось іще є сумніви щодо того, якими методами змагатиметься за перемогу свого кандидата влада. Але в те, що всі представники опозиції (до яких, окрім Віктора Ющенка та Олександра Мороза, з великою натяжкою можна віднести й Петра Симоненка) дотримуватимуться правил чесного поєдинку, дуже хочеться вірити. Тим паче, що програми діяльності, у яких кожен претендент на президентство представляє своїм потенційним виборцям власний план дій на посаді керівника держави — це справді вагомий аргумент на користь (або на шкоду) кандидата. Особливо якщо цей кандидат уже довів: він здатен не лише декларувати, а й виконувати свої обіцянки. Так, як це довів на посаді Прем'єра Віктор Ющенко, який першим з усіх учасників президентських перегонів-2004 оприлюднив свою програму.

Литвин підтримав Януковича,

Литвин підтримав Януковича,

Учора партія Голови ВР Володимира Литвина зробила Прем'єр-міністру подарунок на день народження (54-рiччя), підтримавши Віктора Януковича як кандидата в президенти України. За схвалення відповідного рішення регіональних партконференцій делегати другого етапу VI з'їзду Народної аграрної партії України проголосували одностайно. А вранці, перед з'їздом, Голова Верховної Ради заїхав до глави уряду і подарував іншу пам'ятну річ — Біблію, зазначаючи, що в цій священній книзі іменинник «завжди знайде спокій душі, з її допомогою завжди нормалізує сердечний ритм, а тоді буде нормальний ритм i в Україні, нормальна політична температура в державі». При цьому він не міг не знати, що до Біблії люди, як правило, звертаються перед смертю.

Чорна справа чорного БМВ

Чорна справа чорного БМВ

Професію народного депутата та вчителя, як відомо, споріднює канікулярний час, що настає в липні і триває до початку вересня. Саме на відпочинок у рідний Львівський округ вчора зранку виїхав на своїй автомашині народний депутат України Андрій Шкіль (фракція БЮТ). Як написали б белетристи, був чудовий літній ранок... Проте лірика обірвалася за кілька кілометрів до Житомира. Приблизно в районі села Глибочиця авто нардепа заблокували дві машини — чорний БМВ та сріблястий «Мерседес». Андрій був змушений зупинитися, після чого, опустивши скло, поцікавився у кількох молодиків, що вискочили з машин, в чому, власне кажучи, справа. Відповіддю йому був сильний удар в обличчя.

Всі статті рубрики