Дзеркало України

Дзеркало України

«Ідея зняти фільм про Тимошенко не нова — їй уже понад рік, і нічого спільного з вашими недавнiми виборами вона не має. Тимошенко — цікавий персонаж і є, так би мовити, дзеркалом розвитку України протягом останніх 20 років», — коментує Сімона Бауман новину про її бажання зняти документальну картину про екс–Прем’єрку.

Будьмо з Коньяком

Будьмо з Коньяком

На фестивалі європейських літератур у французькому місті Коньяк (14—18 листопада) Україна — незвичний почесний гість. Досі цей статус надавався лише країнам–членам Євросоюзу, тут таки вручають і премію європейської літератури імені Жана Моне — ідеолога сучасної об’єднаної Європи. Але зусилля однієї людини, підкріплені бажанням і допомогою однодумців, пробивають і формат, і статут: таким мотором української присутності в Коньяку стала Ірина Дмитришин, перекладач, історик, професор INALCO (Національний інститут мов та східних цивілізацій). Літературну частину української презентації готували під егідою Всеукраїнської асоціації видавців та книгорозповсюджувачів Анетта Антоненко, Микола Кравченко і Елеонора Симонова, за музичний компонент відповідав Тарас Компаніченко, кінопрограму готував «французький українець», історик кіно Любомир Госейко, а візуальну Україну презентуватимуть художники Катерина Білетіна та Ігор Баранко.

Потрійний ювілей, озвучений Гварнері

Потрійний ювілей, озвучений Гварнері

Міжнародний конкурс­ імені Лисенка цього року буде присвячено ­трьом ювілеям: 50–річчю заснування самого Конкурсу (1962 р.), 170–річчю з дня народження класика українського музичного мистецтва Миколи Лисенка та 100–річчю з дня його смерті. Такий «ювілей у кубі» організатори вирішили відзначити унікальною імпрезою: у Колонній залі Національної філармонії, де проходитимуть конкурсні прослуховування, звучатиме скрипка легендарного італійського майстра Джузеппе Гварнері. Інструмент, виготовлений у Кремоні у 1727 році, привезе до Києва всесвітньо відомий скрипковий майстер, професор Королівської академії музики в Лондоні Флоріан Леонард, який цього року увійшов до складу журі конкурсу. Завтра, під час відкриття форуму , на цій скрипці гратиме лауреат І Міжнародного конкурсу ім. Лисенка Дмитро Ткаченко, а в останній день скрипку візьме до рук уже цьогорічний переможець. Хто б ним не став, можна стверджувати напевне, що цей день буде одним із найвідповідальніших у кар’єрі молодого музиканта. «На скрипках Гварнері можна навіть прогарчати або гавкнути, в той же самий час вони володіють неймовірними магічними звуковими якостями і при цьому дають більше можливості розкритися особистості скрипаля», — таку характеристику дав цьому інструменту відомий російський скрипаль Вадим Рєпін.

Не святi горшки лiплять

Не святi горшки лiплять

Нa тepитopії ocтpoвa Бepeзaнь Миколаївської oблacті археологи відкопали унікaльнy aнтичнy гoнчapнy піч, вік якої — пpиблизно 2,5 тиcячі років. Для вчених ця знахідка — наукове підтвердження того, що на території стародавньої Ольвії колись було добре налагоджено гончарне виробництво.

Всі статті рубрики