У злодіїв — «гарячий» сезон

08.08.2012
У злодіїв — «гарячий» сезон

Модні пластикові вікна злодії просто виламують «фомкою». Фото з сайту ru.tsn.ua.

За останні півроку в Україні зареєстровано 11,5 тисячi квартирних крадіжок (торік було вчинено на 300 злочинів більше). «На сьогодні розкрито 5100 таких крадіжок, 3209 підозрюваних перебувають під слідством, а 710 з них — під вартою», — зазначає старший уповноважений з особливо важливих справ Департаменту карного розшуку МВС Іван Максимчук. За його словами, грабують квартири, як правило, раніше судимі злодії, організовані групи або просто «на п’яну голову» чи неповнолітні. Як свідчить статистика, влітку кiлькiсть крадіжок збiльшується на 70 відсотків. Зазвичай обкрадають заможні будинки. А зі звичайних квартир викрадають усе — від білизни та взуття до коштовностей і грошей. Майно на рекордно великі суми найчастіше крадуть у високопосадовців. Із 46 таких випадків — 18 крадіжок досі є нерозкритими.

 

Потрібен надійний замок і ДСО

«Цього року зросла кількість квартирних крадіжок, вчинених раніше засудженими особами — понад 4 тис. випадків. Торік ця кількість майже на 10 відсотків була меншою — близько 3700. За останні півроку майже 1300 крадіжок вчинені у стані алкогольного сп’яніння. Зменшилися квартирні злочини групами осіб — понад 700 (тоді як минулого року було 800). Також серед неповнолітніх стало менше випадків пограбування помешкань — 400 злочинів, торік — 515», — зауважив пан Максимчук.

На його думку, основна причина таких злочинів — незахищеність вхідних дверей приміщень надійними замками. На нижніх поверхах будинків варто облаштовувати квартири ґратами, що на сьогодні є найкращою охороною. Адже, як пояснив пан Іван, відчинити нині популярні пластикові вікна для досвідчених злочинців не є проблемою.

«Треба також ставити ґрати на ті вікна, до яких є доступ, наприклад, через газову трубу, з водостоків, чи козирків. Є такі «альпіністи», які проникають всередину і на верхніх поверхах», — застерігає експерт. І пропагує послуги державної служби охорони, яка є єдиною озброєною фірмою на ринку цих послуг. До того ж, група реагування ДСО досить оперативно — за 3—5 хвилин — прибуває на місце злочину і вживає заходів для затримання крадіїв.

«Облаштування засобами охорони двокімнатної столичної квартири в середньому коштує приблизно 3 тисячі гривень. Вартість таких послуг залежить від побажань господарів, — говорить пан Максимчук. — Абонентська плата за охорону становить 150 гривень на місяць. Вона також залежить від побажань власника. Сюди входять і негайні повідомлення господарю про пограбування, і розкриття злочину. Однак є такі люди, які не бажають, щоб їх турбували під час відпустки. Також можна установити автономну сигналізацію, яка не виводиться на пульт охорони. Коли злочинець проникає всередину, вмикається гучномовець, який подає сигнал, що в приміщенні хтось є».

Інший варіант — підписати договір із ДСО. Її працівники присилатимуть власнику квартири повідомлення на мобільний телефон, коли у його житло проникнуть злодії. Такі послуги коштуватимуть у середньому 50 гривень на місяць, не враховуючи облаштування квартири.

Попереду — мегаполіс

Кількість крадіжок приватного майна у великих і маленьких містах України — різна. Зокрема, незмінним лідером у кримінальній сфері такого напряму є Київ. Цього року у столиці зафіксували 2340 крадіжок. На другому місці — Донецька і Дніпропетровська області. Найменше крадіжок — у Чернівецькій області — лише 133. Воно й зрозуміло, адже зарплати у мегаполісах вищі, ніж у периферійних регіонах, тому там більше забезпечених людей, тобто потенційних жертв квартирних злодіїв. Торік найменшою кількістю пограбувань приміщень могло похвалитися лише Закарпаття.

«Є категорія людей, які не можуть собі дозволити платну охорону квартири. Основна їм порада — облаштовувати своє житло надійними замками. Більше звертати увагу на технічне укріплення квартири для обмеження доступу сторонніх осіб. У деяких випадках може врятувати від пограбування навіть постійно ввімкнене світло за відсутності господарів. Адже злочинці перед крадіжкою обов’язково вистежують графік перебування власників у квартирі, здобувають інформацію про їх тривалу відсутність», — підкреслив пан Максимчук. Під час відпустки він радить людям залишати квартиру на рідних або знайомих, яким вони довіряють.

Також спеціаліст застерігає: «Зараз переважна більшість крадіжок здійснюється шляхом зламу серцевини замка. Навіть дорогі замки, що коштують декілька тисяч гривень, з титановими накладками не можуть гарантувати стовідсоткової захищеності квартири. Досвідчені злодії практично кожен замок відчиняють за допомогою підбирання ключів, відмичок, пристроїв, які його виламують, тому найбільш надійним способом збереження свого майна є підключення до сигналізації».

Згідно з кримінальним законодавством, за крадіжки у квартирах можна отримати від трьох до шести років позбавлення волі.

 • Кріпчик-петрушка кучерявляться

  Ще свіжі зимові спогади про морозні вітряні дні, коли великою насолодою було зігрітися тарілкою гарячого борщику зі сметаною. Господині урізноманітнювали цю насолоду замороженим щавлем, законсервованою заправкою для борщу, заготовленими з осені чи купленими в магазині бурячками. >>

 • Поласуємо полуничкою

  Найочікуваніший «смачний» сезон — це все-таки полуничний. Думаю, мало хто не погодиться зі мною, що полуниця — це не просто ягода, це ціла історія: весна в розпалі, відпустки на носі і навіть повернення з роботи додому — особливе: обов’язково з пакетиком запашної червоної ягоди. >>

 • Від кулешу і ніг не поколишу!

  Про користь кулешів, про яку я і так, утім, знаю, цього разу наслухалася від бабусь на лавочці. А народні рецепти — перевірені часом і, як правило, доступні. Тож готуємо. >>

 • Лимонадна прохолода і насолода

  Уже майже літо, а це означає, що ми знову шукатимемо затінки, холоднi страви і прохолоджувальнi напої. Лимонади — прекрасний засіб для втамовування спраги, охолодження організму і вітамінізації, як кажуть, три в одному. Отож за роботу! >>

 • Сонце в цеберку!

  «Сонце в цеберку» — саме так назвав своє знамените варення з кульбаб Микола Канішевський, відомий нам як телепродюсер, перший віце-президент Національної телекомпанії України, ведучий телевізійних програм («Вісті тижня» та інших цікавих проектів). >>

 • Знімаю капелюха

  От так і незчулися, як перша їстівна зелень, обдарувавши нас весняними вітамінами, відбуяла, і на зміну їй для багатьох несподівано приходять... грибочки. Це і ви помітите, коли зайдете в лісопосадку чи хвойний ліс подихати цілющою хвоєю, а додому повернетеся з торбинкою тугеньких маслючків. >>