Червоне море не в фаворі

18.01.2012

Давно облюбовані українськими туристами єгипетські та туніські курорти нині порожніють: виявляється, не лише європейці, а й наші земляки стали менше їздити на відпочинок до неспокійних африканських країн. На туристичних інтернет–форумах українці та росіяни жваво обговорюють події на «революційних» курортах. «Хотіли на Новий рік полетіти в Шарм, — пише «форумчанка» Ніна, — але по телевізору показують заворушення в Єгипті. А знайомі повернулися звідти й кажуть: туристів практично немає, пляжем ходять військові...»

«Зараз сиджу в Хургаді, — пише інша туристка–росіянка. — Тут тиша, але туристів і справді дуже мало. Наш готель заповнений у кращому разі на чверть. А в минулі роки в цей час тут був аншлаг. Дуже мало європейців. Ідеш повз ресторан із живою музикою, а там лише двоє відвідувачів — незвично. Місцеві — з ким не поговориш — сумні. Туристів немає — немає грошей».

Російські туроператори офіційно повідомляють, що їхніх туристів у Єгипті поменшало на 50%, із розкладу польотів вже видалено близько 30% запланованих чартерів. І це, мовляв, іще не межа. Приблизно така сама ситуація і з українськими туристами: за статистикою Державної прикордонної служби України, минулого року Єгипет відвідало на 18% менше туристів, ніж у 2010–му.

Зменшення потоку відзначають також у Всеукраїнській асоціації туроператорів. Але її голова Ігор Голубаха певен, що на падіння популярності єгипетських і туніських курортів впливає не тільки політична нестабільність у цих країнах, а ще й економічна скрута, яку переживають самі українці.

Ті ж українські туристи, які раніше орієнтувалися на недешеві єгипетські готелі, тепер обирають курорти в Об’єднаних Арабських Еміратах. «Там відпочинок хоч трохи й дорожчий, але більш привабливий як безпекою, так і сервісом», — зазначає Ігор Голубаха.

Ціни на відпочинок у Єгипті та Тунісі, кажуть турагенти, знизилися, хоч і не суттєво. «Зараз тиждень у чотиризірковому готелі в Єгипті коштує мінімум 400—450 доларів, — каже Катерина, менеджер із туризму агенції «Тревел». — Туніс практично не подешевшав. Але додаткових гарантій безпеки немає, ніхто їх і не пропонує. Хоча туристи, які їдуть у Єгипет чи Туніс, про це постійно питають».

  • Майдан біля Кремля

    Російські активісти активно вивчають «матбазу» масових протистоянь із правоохоронцями: щити, балаклави, коктейлі Молотова... За прикладами, благо, далеко ходити не треба: поряд, якихось шість сотень кілометрів, — Україна, де досвідчені товариші покажуть, навчать, передадуть досвід. >>

  • Кремлівська «Зміна»

    Лідер партії «Зміна» (Zmiana) Матеуш Піскорський не знав, що його партію фінансували російські спецслужби — така лінія захисту польського політика, заарештованого у Польщі за шпигунство та поширення антиукраїнських настроїв. Прокуратура і Агенція внутрішньої безпеки стверджують, що все було саме навпаки. >>

  • Потрібні робочі руки

    На тлі низького безробіття та великої кількості вакансій чеський уряд започаткував нову державну програму запрошення іноземних фахівців, повідомляє «Радіо «Свобода». Ідеться передусім про кваліфіковану робочу силу, яка зможе закрити прогалини на чеському ринку праці, а головним джерелом таких фахівців чехи бачать Україну. >>

  • З голоду не помрете, але паски затягуйте

    Міністри фінансів країн єврозони та представники Міжнародного валютного фонду після 11-годинних переговорів у Брюсселі домовилися вчора про новий транш допомоги для Греції в 11,5 млрд. доларів (10,3 млрд. євро) та реструктуризацію боргу, повідомляє Бі-Бі-Сі. >>