Вигодував телятко — віддай сусіду

11.08.2011

Цікаву й корисну для народу програму започаткували в Тальнівському районі на Черкащині. Тут безплатно роздають людям нетелів. «Побачив, як у Луганській області передають нетелів сім’ям з умовою, що вони потім вигодують телятко й віддадуть його іншій родині, й запропонував розпочати таку добру справу й у нас», — розповідає «УМ» голова Тальнівської районної державної адміністрації Леонід Єгоров. Він каже, що на районній сесії програму «Розвиток тваринництва в особистих підсобних господарствах» було прийнято й виділено під неї 200 тис. грн. Нині район із цих коштів уже використав 60 тис. грн., закупивши п’ять телиць. Ще п’ять нетелів, веде далі Леонід Васильович, придбав власним коштом меценат із села Криві Коліна Володимир Мовчан. Коли він дізнався про таку районну програму, то сам зателефонував голові райдержадміністрації й сказав, що теж бере в ній участь. Тож із власних коштів чоловік виділив 80 тис. грн., закупив п’ять нетелів і віддав їх жителям свого та сусідніх сіл.

Підтримав ініціативу з передачею нетелів i керівник тамтешньої агрофірми «Легедзино» Василь Кисіль. Він теж не пошкодував гривень, купив три телиці для працівників свого господарства — доярки, свинарки й механізатора.

«Нетелі передаються в першу чергу багатодітним та молодим родинам. Нині у нашому районі вже нараховується 320 сімей, котрі виявили бажання мати у своєму господарстві нетелів», — підсумовує Віктор Спасібожко, перший заступник голови Тальнівської райдержадміністрації.