Пішов незламний...

17.03.2011
Пішов незламний...

У ніч на 16 березня пішов із життя відомий правозахисник, дисидент, один із засновників Української гельсінської спілки Іван Гель. Йому було лише 73, але підточене багаторічним ув’язненням здоров’я остаточно підірвала важка хвороба.

Іван Гель провів у радянських концтаборах 16 років. Але тяжкі випробування не змогли зламати його духу і волелюбності. Вийшовши на волю, він наполегливо працював, виготовляв і розповсюджував самвидав. У 1990–1994 роках був депутатом, заступником голови Львівської обласної ради першого демократичного скликання.

Минулого року Іван Андрійович отримав партквиток «Нашої України», зізнавшись, що це перша партія, в яку він вступив у своєму житті. «Я ніколи не думав, що буду членом будь–якої партії. Але прийшов час і я усвідомив, що настав час орієнтуватися на когось. «Наша Україна» базується на християнських цінностях. Це дуже відповідальний час для «НУ», тому вступ до партії — це моє свідоме рішення заради об’єднання і боротьби за українські цінності», — сказав тоді дисидент.

«Із глибоким сумом ми сприйняли звістку про смерть цієї щирої і небайдужої людини, справжнього соратника та друга, — наголошується в заяві партії «Наша Україна». — Особливо гірко, коли від нас йдуть такі мужні, сильні духом та принципові люди, як Іван Андрійович».

Іван Гель був також чудовим публіцистом і одним із авторів «України молодої». Колектив газети висловлює глибоке співчуття рідним та близьким покійного.

 

ДОВІДКА «УМ»

Іван Гель народився 17 липня 1937 в с. Кліцко Городоцького району Львівської області.

За спеціальністю — історик. Закінчив Львівський університет, заочно.

У радянські часи був неодноразово засуджений за звинуваченням у так званій антирадянській агітації і пропаганді. В ув’язненні провів 16 років, на засланні — п’ять.

Після звільнення у 1989 р. — один із засновників Української гельсінської спілки. Був членом редколегії журналу «Український вісник», головою комітету за виведення з підпілля та легалізації УГКЦ.

Депутат, заступник голови Львівської обласної ради першого демократичного скликання (1990—1994). Очолював Львівську обласну комісію відновлення прав реабілітованих.

2009 року Президент Віктор Ющенко нагородив Івана Геля орденом Свободи «за вагомий особистий внесок у відродження Української греко–католицької церкви та з нагоди 20–ї річниці виходу її з підпілля»

 • «Як тебе не любити, Києве мій!»

  Щорічно в останній тиждень травня жителі столиці святкують День міста. Свято чекатиме буквально на кожному кроці y центрі міста, адже цього року програма заходів нараховує 35 різних художніх, культурно-освітніх і спортивних подій. >>

 • Кровна залежність

  У жінки, яку покусали собаки в Миколаєві, медики діагностували гостру крововтрату і хронічний сепсис, який є прямою загрозою для життя. Їй терміново потрібно кілька сеансів переливання крові. Лікарі просять усіх небайдужих городян надати допомогу і здати кров. Нагадаємо, потерпілій через отримані травми ампутували праву руку. >>

 • «По-моєму, чувак, нас кинули»

  Невідомий нещодавно виманив майже 40 тисяч грн. за уявне пальне у 67-річного фермера із Золочівського району Львівщини. З цього приводу ошуканий чоловік звернувся в поліцію. >>

 • Конвеєр репресій

  Учора в Сімферополі й Алупці окупованого Криму відбулися чергові обшуки у будинках кримських татар. За словами адвоката Еміля Курбедінова, у більшості випадків, затриманих людей у масовому порядку відвозять до так званого «Центру «Е» у місто Сімферополь (центр боротьби з екстремізмом при МВС Росії). >>

 • «Херсон» наснився

  У ватажка терористичної «ДНР» Олександра Захарченка вочевидь сталося сезонне психічне загострення. Інакше, як пояснити його чергове словоблуддя: мовляв, бойовики «можуть претендувати на Херсонську область й інші населені пункти». >>