РАХУНКОВА ПАЛАТА

26.11.2010

1 мільярд гривень

втрачатиме щороку наша держава в разі узаконення двомовності, що передбачено законопроектом «Про мови в Україні». Експерт Анатолій Бондаренко вважає, що введення другої офіційної мови призведе до серйозних економічних втрат у трьох напрямах. По–перше, це будуть збитки на впровадження законопроекту. Зокрема, йдеться про мову документів, актів, перекладів і діловодства, на що витрачатиметься 5 відсотків бюджету. Окрім того, 60 млн. грн. доведеться щороку витрачати на забезпечення двомовності у судочинстві, 30 млн. грн. — на переобладнання географічних показників і майже стільки ж — на друк виборчих бюлетенів.

 

106 тисяч гривень

зібрано на Тернопільщині в рамках благодійної акції «Серце до серця», до проведення якої залучили більше 500 волонтерів iз молодіжних і дитячих громадських організацій, учнів та студентів, повідомляє Тернопільська облдержадміністрація. Виручені гроші витратять на допомогу новонародженим або передчасно народженим дітям iз різними вадами здоров’я. Приміром, торік на зібрані кошти в розмірі 70 тисяч гривень обласний центр придбав два офтальмоскопи й автоматичний проектор знаків.

 

33 тисячі релігійних організацій

налічується в Україні, що свідчить про високу набожність українців, ідеться у звіті Держдепартаменту США про стан релігійної свободи у світі за останній рік. 52 відсотки від усіх релігійних організацій становлять християнські організації православного напряму. Зокрема, Українська православна церква (МП), Українська православна церква (КП) та Українська автокефальна православна церква. Водночас, свідчать дані звіту, найбільшою неправославною релігійною групою, яка налічує близько 4 мільйонів парафiян, є Українська греко–католицька церква.

 

20 тисяч українців

узяли участь в академічних та професійних програмах обмінів із США за роки незалежності, повідомив Надзвичайний та Повноважний Посол США в Україні Джон Теффт під час відкриття офісу консультаційного і ресурсного центру Американських рад iз міжнародної освіти. Дипломат відзначив, що ця цифра насамперед є важливою не з точки зору співпраці на державному рівні двох країн, а з погляду людського спілкування між українцями та американцями.

 

2 тисячі років

має ялівець, знайдений на півдні Кримського півострова. Дерево може претендувати на звання найстарішого в Європі, повідомляє Міністерство охорони навколишнього середовища. Відомство також інформує, що 15–метровий ялівець росте на висоті Гогерджін, неподалік найпівденнішої точки Криму — мису Сарич під Севастополем. Ялівець виявила наукова експедиція вчених–екологів, за даними яких обхват стовбура дерева становить п’ять метрів.

 

42 відсотки українців

очікують, що майбутній чемпіонат Європи з футболу 2012 року принесе, в першу чергу, нові робочі місця. Згідно з результатами опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг», ще стільки ж наших співвітчизників вважають, що проведення Євро–2012 має позитивно вплинути на імідж України у світі. Окрім того, 34 відсотки розраховують на покращення якості доріг, готелів і аеропортів. А 31% розглядає футбольний чемпіонат як можливість заробити додаткові кошти.

 

33,7 відсотка українців

вважають, що стосунки нашої держави з Європейським Союзом можна назвати дружніми, свідчать результати опитування, проведеного Інститутом Горшеніна. При цьому кожен п’ятий iз них назвав стосунки з ЄС, швидше, дружніми (21%). А 12,7% — точно дружніми. Майже стільки ж (12,8%) висловили думку, що відносини є недружніми. З них 9 відсотків обрали відповідь «швидше недружні», а 3,8% вважають «точно недружніми».

 

183 заявки

на безкоштовну рекламу готелів і ресторанів, які працюватимуть під час Євро–2012, надійшли до Інформаційного центру «Україна–2012» iз 15 регіонів нашої дер­жави. Найактивнішими виявилися Київ (70 заявок), Львів (47), Харків (33) і Донецьк (10). За словами віце–прем’єр–міністра Бориса Колесникова, лише після того, як волонтери згодом відвідають ці заклади й дадуть оцінку побаченому, буде підтверджено право того чи іншого готельного або ресторанного об’єкта на безкоштовну рекламу.

 • «Як тебе не любити, Києве мій!»

  Щорічно в останній тиждень травня жителі столиці святкують День міста. Свято чекатиме буквально на кожному кроці y центрі міста, адже цього року програма заходів нараховує 35 різних художніх, культурно-освітніх і спортивних подій. >>

 • Кровна залежність

  У жінки, яку покусали собаки в Миколаєві, медики діагностували гостру крововтрату і хронічний сепсис, який є прямою загрозою для життя. Їй терміново потрібно кілька сеансів переливання крові. Лікарі просять усіх небайдужих городян надати допомогу і здати кров. Нагадаємо, потерпілій через отримані травми ампутували праву руку. >>

 • «По-моєму, чувак, нас кинули»

  Невідомий нещодавно виманив майже 40 тисяч грн. за уявне пальне у 67-річного фермера із Золочівського району Львівщини. З цього приводу ошуканий чоловік звернувся в поліцію. >>

 • Конвеєр репресій

  Учора в Сімферополі й Алупці окупованого Криму відбулися чергові обшуки у будинках кримських татар. За словами адвоката Еміля Курбедінова, у більшості випадків, затриманих людей у масовому порядку відвозять до так званого «Центру «Е» у місто Сімферополь (центр боротьби з екстремізмом при МВС Росії). >>

 • «Херсон» наснився

  У ватажка терористичної «ДНР» Олександра Захарченка вочевидь сталося сезонне психічне загострення. Інакше, як пояснити його чергове словоблуддя: мовляв, бойовики «можуть претендувати на Херсонську область й інші населені пункти». >>