Патріот із комсомольським минулим

11.06.2010
Патріот із комсомольським минулим

Відомий український політик помер увечері 9 червня у столичній лікарні «Феофанія». Лише у квітні Олександр Зінченко відзначав свій 53–й день народження.

Близько шести років тому у тоді ще народного депутата від СДПУ(о) і керівника телеканалу «Інтер» виявили рак. Зінченко кілька разів проходив лікування у Швейцарії, пережив серію складних операцій, і здавалося, що хвороба відступила. Тому повідомлення про його смерть виявилося страшною несподіванкою. Втім, за даними із джерел «УМ», близько місяця тому БЮТівця бачили у «Феофанії» в жахливому стані. «Він дуже схуд, його вели попід руки двоє людей», — розповідають наші джерела. Очевидно, остаточно перебороти страшну недугу йому таки не вдалося…

Олександр Зінченко прожив доволі коротке, але насичене знаковими подіями життя. Народився він 16 квітня 1957 року в місті Славута Хмельницької області. У 1979 році закінчив фізичний факультет Чернівецького державного університету, потім роки працював інженером кафедри теоретичної фізики Чернівецького держуніверситету. З 1983 по 1992 роки зробив стрімку кар’єру в комсомолі — починав заступником секретаря університетського комітету, а закінчив головою виконкому координаційної ради ВЛКСМ у Москві. Згодом очолював ліквідаційну комісію ВЛКСМ.

Надалі Зінченко працював у бізнес–структурах. У 1995 році він був гендиректором компанії «Українська незалежна ТБ–корпорація», на базі якої постав телеканал «Інтер». У 1998 і 2002 роках обирався до Верховної Ради від СДПУ(о) й очолював фракцію цієї політичної сили. У IV скликанні обіймав посаду заступника Голови парламенту.

А згодом політичні погляди Олександра Олексійовича кардинально змінилися. Подейкували, що смертельна хвороба змусила його переосмислити сенс життя. Зінченко вийшов із лав СДПУ(о) і приєднався до опозиційної «Нашої України», очолив виборчу кампанію Віктора Ющенка. Після перемоги Помаранчевої революції із січня по вересень 2005 року очолював секретаріат Президента Ющенка. І звільнився з цієї посади за власним бажанням, після скандальної прес–конференції, на якій звинуватив оточення глави держави — «любих друзів» — у корупції.

2008 року Зінченко став депутатом Київради від БЮТ, згодом — директором Національного космічного агентства України. Після приходу до влади уряду Миколи Азарова в березні 2010 року пішов у відставку.

Поховають Олександра Зінченка на Байковому кладовищі в Києві. Прощальні заходи відбудуться сьогодні з 12:00 до 12:30 у Колонній залі Київміськ­держадміністрації.

Співчуття рідним і близьким із приводу передчасної втрати вже висловили Віктор Ющенко, лідерка БЮТ Юлія Тимошенко, спікер парламенту Володимир Литвин, колеги в Київраді, а також колектив телеканалу «Інтер».

  • «Як тебе не любити, Києве мій!»

    Щорічно в останній тиждень травня жителі столиці святкують День міста. Свято чекатиме буквально на кожному кроці y центрі міста, адже цього року програма заходів нараховує 35 різних художніх, культурно-освітніх і спортивних подій. >>

  • Кровна залежність

    У жінки, яку покусали собаки в Миколаєві, медики діагностували гостру крововтрату і хронічний сепсис, який є прямою загрозою для життя. Їй терміново потрібно кілька сеансів переливання крові. Лікарі просять усіх небайдужих городян надати допомогу і здати кров. Нагадаємо, потерпілій через отримані травми ампутували праву руку. >>

  • «По-моєму, чувак, нас кинули»

    Невідомий нещодавно виманив майже 40 тисяч грн. за уявне пальне у 67-річного фермера із Золочівського району Львівщини. З цього приводу ошуканий чоловік звернувся в поліцію. >>

  • Конвеєр репресій

    Учора в Сімферополі й Алупці окупованого Криму відбулися чергові обшуки у будинках кримських татар. За словами адвоката Еміля Курбедінова, у більшості випадків, затриманих людей у масовому порядку відвозять до так званого «Центру «Е» у місто Сімферополь (центр боротьби з екстремізмом при МВС Росії). >>

  • «Херсон» наснився

    У ватажка терористичної «ДНР» Олександра Захарченка вочевидь сталося сезонне психічне загострення. Інакше, як пояснити його чергове словоблуддя: мовляв, бойовики «можуть претендувати на Херсонську область й інші населені пункти». >>