Сліди міліцейського наркокартелю

22.10.2009
Сліди міліцейського наркокартелю

Малюнок Володимира СОЛОНЬКА.

Як «УМ» вже повідомляла, співробітники харківського СБУ та УБОЗу затримали шістьох старших офіцерів місцевого Главку міліції, які організували в регіоні транспортування, виробництво і збут практично усіх існуючих на сьогоднішній день наркотиків. Нагадаємо, що на чолі картелю стояли заступник начальника обласного відділу БНОН та начальник міськвідділу кримінальної міліції у справах дітей, який збував зілля молоді. Серед затриманих лише один майор, решта — полковники та підполковники. Але розгром харківської «наркомафії в погонах» триває досі: до тенет правоохоронців потрапляють як кур’єри та постачальники, так і інші «перевертні».

 

Спрут без голови, але ще живе

Днями до рук правоохоронців потрапили ще два учасники наркокартелю, які, незважаючи на гучні арешти, доставили у місто найкрупнішу за всю історію боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів в області партію небезпечних речовин.

В одного із затриманих вилучили 130 тисяч капсул трамадолу, біля 2 тисяч таблеток екстазі і майже півтора кілограма амфетаміну. За реалізований товар продавець міг отримати більше 2 мільйонів гривень. «Для порівняння можу сказати, що цих доз вистачило б для населення Харківського району (одного з найбільших в Україні) на дві доби, — прокоментував ситуацію начальник обласного управління СБУ Андрій Мухатаєв, — включно з немовлятами, пенсіонерами».

Разом із підприємливим харків’янином правоохоронці затримали і громадянина Росії, що, як з’ясувалося, регулярно купував у Харкові оптом трамадол та інші наркотичні речовини. Тобто харківський спрут виконував роль ще й наркотичного транзиту і мав у місті не одну оптову базу. За матеріалами облуправління СБУ прокуратура вже порушила кримінальну справу. Обом учасникам оборудки загрожує термін від 8 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

За два тижні жовтня у рамках усе тієї ж операції правоохоронці також перевірили на благонадійність 65 фармакологічних підприємств, що займаються виробництвом та продажем наркотичних засобів. За її результатами було порушено дві кримінальні справи, фігуранти яких незаконно пустили в обіг 61 кілограм прекурсорів і понад 124 тисячі доз наркотичних лікарських препаратів.

Заплямовані мундири й налякані командири

Лише за попередніми даними, до міліцейського наркокартелю входили щонайменше 42 співробітники МВС. Два з них (у тому числі й начальник Комінтернівського райвідділення міліції міста) наразі перебувають у розшуку. Позавчора вночі під час перетину українсько–російського державного кордону було затримано заступника начальника карного розшуку харківської міської міліції Олександра Кошеля, якого також підозрюють у причетності до торгівлі наркотиками. За словами прокурора Харкова Євгена Поповича, «перевертень» примудрився ще й чинити опір «зеленим кашкетам» — прикордонникам здалися підозрілими документи втікача.

Заплямовані офіцерські мундири стали причиною масової чистки в структурі обласного підрозділу МВС. Зокрема вже втратив високу посаду начальник управління з боротьби з незаконним обігом наркотиків. «Ми спробуємо оновити повністю штат, виходячи з моральних якостей, — каже головний міліціонер області Анатолій Сліпченко. — Враховуючи те зло, що приносить поширення наркотиків нашому майбутньому, жодна людина, яка володіла оперативною інформацією, впливала на ці процеси і не спробувала з якихось причин виправити ситуацію, не буде працювати по цій лінії».

Подібне запевнення проте викликало скептичні коментарі бувалих оперативників. Мовляв, у такому разі доведеться звільняти увесь керівний склад МВС, бо про харківський наркотичний безмір не знали хіба що дільничні із сільських глибинок. Переможним звітам про затримання офіцерів у Харкові теж далеко не всім правоохоронцям хочеться співати дифірамби. «Це ж взяли тільки «чорний» наркотик, — сказав в інтерв’ю агентству «Об’єктивно» ветеран МВС В’ячеслав Картавих. — А канали, якими поставляють важкі, дорогі наркотики, спокійно працюють далі». За його словами, спочатку збутом небезпечних речовин у місті займалися судимі, потім цигани і кавказці. Тепер же наркобізнес діє під прикриттям правоохоронців та чиновників. Тому проведена операція, вважає пан Картавих, — всього лише черговий переділ сфер впливу — не більше.

«Наркомани відсутність небезпечного зілля у тому чи іншому населеному пункті називають «засухою», — каже пан Картавих. — Так ось, я більше ніж переконаний, що після цього затримання «засуха» Харкову аж ніяк не загрожує».

Водночас не варто забувати, що затримує харківських «перевертнів» не Служба внутрішньої безпеки МВС, а СБУ. На Богомольця, 10 тиждень тому лише стримано подякували колегам за «допомогу» у виявленні негідників. Мовляв, ми б їх і самі вирахували, але ви нас випередили…

 

ДО РЕЧІ

Співробітники УБОЗ Київщини затримали наркоділків, що привозили канабіс із Кіровоградської області та збували його в столиці й у містах–супутниках. У них вилучено готове до продажу зілля на суму близько півмільйона гривень. Як повідомили «УМЦ у прес–службі обласної міліції, члени групи виявилися не новачками в наркобізнесі, й вивести їх на «чисту воду» було нелегко. Навіть під час оперативних закупок марихуани міліцією ділки «обвели» правоохоронців: під виглядом 80 кг наркотиків продали лише 65! Затримували чотирьох наркоторговців бійці «Сокола». За словами начальника обласного УБОЗ Сергія Корніча, проти зловмисників порушено кримінальну справу за ст. 307 КК, їм загрожує позбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років із конфіскацією майна.

  • І нема на то РАДИ

    Бурхливі політичні пристрасті розгорілися у районному центрі Карлівка, що на Полтавщині, перед обранням голови районної ради. Коаліція у складі депутатів від «Батьківщини», «Блоку Петра Порошенка» та «Свободи» висунула тоді кандидатуру Петра Світлика. >>

  • Вижити за лінією фронту

    Бійця АТО, який приїхав додому на реабілітацію після поранення в зоні бойових дій, уже з новими численними травмами голови госпіталізували до реанімації. За його життя борються лікарі у Вінницькому військово-медичному центрі. >>

  • Школа войовнича

    Батькам школярів добре відома ситуація, коли син чи дочка приходять зі школи і скаржаться на однокласників — той б’ється, той обзивається, а той і взагалі проходу не дає. >>

  • ЗалізоБЕТОНні докази

    Про тривалу відсутність мешканки Вінницького району заява в поліцію надійшла від брата зниклої лише 10 жовтня, оскільки той сам намагався знайти сестру й до останнього не вірив, що її немає серед живих. >>

  • Шукайте жінку

    Відомо, що 55-річний підприємець із Туреччини займався вантажними перевезеннями різних товарів та у справах часто відвідував Миколаїв. Саме в цьому південному місті йому влаштували справжню пастку, знаючи про його підвищену пристрасть до молоденьких дівчат. >>

  • Пані невДАЧА

    Дачники стверджують, що бачили їх за цим заняттям і навіть знають в обличчя. Правоохоронці ж у листах повідомляють, що ведуть слідчо-розшукові дії. Ця історія майже анекдотична. І з неї можна було б посміятися, якби все не було так сумно. >>