Євро поступиться гривні?

Євро поступиться гривні?

Про те, що наші банки потребують капіталізації, говорили давно і на всіх рівнях. Днями над утаємниченим планом капіталізації банківської системи було піднято завісу. Голова Нацбанку Сергій Тигіпко на позавчорашній прес-конференції повідомив представникам ЗМІ, що разом із президентом Асоціації українських банків Олександром Сугоняко розробляє відповідний план. Це буде низка кроків, які дозволять здійснити якісний ривок у розвитку банківської системи. Для цих амбітних планів створено непогане тло, насамперед — вигідна позиція експортерів, завдяки якій на міжбанківському ринку є можливість придбати вільно конвертовану валюту у великих обсягах (НБУ протягом січня-лютого купив 567 мільйонів доларів США). Національний банк України очікує, що спрощення процедури капіталізації банків дозволить їм збільшити свій капітал цього року на 40—50 відсотків.

Найменш «рівні» серед рівних

Найменш «рівні» серед рівних

Жодного з представників «Нашої України» (незаконно усунутого з посади міського голови Василя Петьовку, народного депутата Віктора Балогу та екс-заступника Петьовки Золтана Лендєла) територіальна виборча комісія Мукачевого ще не зареєструвала кандидатом у мери цього мальовничого закарпатського містечка. Нові вибори після організованого з Банкової перевороту, нагадаємо, відбудуться 18 квітня. Про це у коментарі «УМ» повідомив сам Василь Петьовка. За його словами, у середу відбулося засідання тервиборчкому, на якому обговорювалося питання реєстрації. «За останнім неофіційним повідомленням, «за » [реєстрацію] проголосувало четверо, «проти» — троє і вісім утрималося, — повідомив Петьовка. — Тому це питання перенесли на п'ятницю». До речі, екс-мер до цього часу не отримав від міськради своєї трудової книжки, що може створити ще більше проблем у його реєстрації.

«Нашій» редакції побили вікна

«Нашій» редакції побили вікна

«УМ» уже писала про те, як невідомі під покровом ночі цеглою побили вікна в автомобілі голови тернопільської обласної організації Конгресу українських націоналістів Володимира Ткача. Майже водночас так само покалічили авто депутата міської ради Ігоря Гірчака, і зловмисників досі не знайдено. Прикметно, що обидва згаданих потерпілих є членами регіонального штабу «Нашої України».

Рік без Слави

Рік без Слави

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Минає рік, як не стало Слави Стецько, а вона живе в моїм серці, душі, свідомості, такою, як була. І, переконаний, що так само у безлічі людей нашої Батьківщини та поза її межами. Адже пані Слава була людиною надзвичайною.
Навіть своїм образом вона була наче символом України. Висока, ставна, як і в дівочості, струнка попри свій вік. Притім мудра, високоосвічена, вищою мірою тактовна. Вона зналася на багатьох мовах, але послуговувалася все своє життя рідною їй — українською.

«Трійка», «четвірка», «шістка»?

«Трійка», «четвірка», «шістка»?

Законопроект про вибори народних депутатів на пропорційній основі, який минулої п'ятниці у першому читанні ухвалила Верховна Рада, депутатів не так порадував, як збентежив. Бо з'ясувалося, що переважна частина парламентаріїв так і не збагнула, який саме відсотковий бар'єр для проходження в парламент власноруч затвердила. Скажімо, постійний представник Президента в парламенті Олександр Задорожній переконаний: новим законом прохідний бар'єр для партій встановлено на рівні 3 відсотків, а для блоків партій — на рівні 6 відсотків, про що й заявив журналістам у середу. Такої ж думки, як Олександр Вікторович, дотримуються ще чимало нардепів, тоді як щонайменше дві третини депутатського корпусу не мають сумнівів у тому, що в ухваленому законі йдеться про 3-відсотковий бар'єр і для партій, і для блоків.

Всі статті рубрики