«Гута Ченстохова»: грози, погрози, прогнози

«Гута Ченстохова»: грози, погрози, прогнози

Реакція офіційного Києва на некрасиве відсторонення поляками Індустріального союзу Донбасу від приватизації металургійного комбінату «Гута Ченстохова» таки змусила Варшаву задуматися. Так, за повідомленням впливової «Газети Виборчої», польський прем'єр Лєшек Міллер у понедiлок звернувся до міністра держмайна Збігнєва Канєвського з проханням представити всю інформацію щодо процедури приватизації «Гути», аби переконатися, чи справді все відбувалося згідно з правилами. Спонукою до такого вищого «держконтролю» стала суботня телефонна розмова українського та польського прем'єр-мінiстрів, яка відбулася з ініціативи Віктора Януковича і суть та тональність якої неважко уявити. Українці потужно образилися, причому не тільки донецькі українці.

НАТО — у Львові

НАТО — у Львові

Зимову академію НАТО «Євроатлантична інтеграція: засіб досягнення стабільності», яка розпочалася 1 березня у Львівському університеті імені І. Франка, відкрили гості високого міжнародного рангу — Генсек ОБСЄ Ян Кубіш та міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко. Учасниками зимової академії НАТО є 55 студентів із Білорусі, Грузії, Естонії, Литви, Латвії, Молдови, Польщі, Росії та України, які вивчають актуальні проблеми та сучасні виклики міжнародному співробітництву і безпеці. Програма передбачає використання нових комунікаційних технологій, зокрема проведення відеомостів із керівниками НАТО у Брюсселі. Кращі студенти будуть нагороджені поїздкою до штаб-квартири НАТО в Брюсселі.

Згадала Румунія, як окупанткою була

Згадала Румунія, як окупанткою була

Посилаючись на факт «румунського періоду» в українській історії, Бухарест намагається прибрати до рук чернівецьку нерухомість, збудовану під час окупації Північної Буковини, що тривала до 1940 року. Це питання порушувалося під час нещодавнього візиту Надзвичайного і Повноважного Посла Румунії в Україні Олександру Корня до Чернівців. За словами пана Корня, котрий в Україні артикулює точку зору офіційного Бухареста, всі будівлі, зведені в роки румунського панування, повинні повернутися до «законного» власника, тобто того, хто їх збудував. За такою логікою можна роздати всі полінаціональні Чернівці: деякі «хаузи» — нащадкам німецьких резидентів, прибуткові будинки єврейських поселенців — відповідно, дітям Ізраїлю, дещицю — тим самим румунам. Тоді виникає питання: куди подіти людей з їхніх помешкань, а установи — з офісів, адже більшість будівель у Чернівцях сьогодні знаходяться у приватній власності, резонно зазначив міський голова Микола Федорук, а «ласий» Будинок офіцерів, на який претендує румунська громада, взагалі належить Міністерству оборони України. На цю безпрецедентну вимогу румунської сторони пан Федорук знайшов дійсно дипломатичну відповідь. Мовляв, влада з повагою ставиться до бажань будь-якої громади і до румунської, що є найчисельнішою, зокрема. Тому свідчить функціонування 86 румунських шкіл (для порівняння — в Румунії діє одна українська школа, і то лише з окремими класами), в університеті відкрито кафедру румунської мови й літератури, виходять три газети, румунською також мовлять мiсцевi радіо і телебачення.

Всі статті рубрики