НОВИНИ ПЛЮС

27.06.2008

Після Чечні — Інгушетія?

Страти без суду і слідства, масові арешти і тортури, викрадення і екстрадиції незалежних спостерігачів з метою змусити їх замовкнути — такі дії російської влади в Інгушетії призводять до дестабілізації ситуації на Північному Кавказі, заявляє міжнародна правозахисна організація «Х’юмен Райтс Вотч». У звіті організація зазначає про порушення прав людини і безкарність влади в республіці, цілковиту відсутність правосуддя, а також звинувачує російські спецслужби у свавіллі. У документі наголошується: якщо не буде вжито термінових заходів, то ситуація в Інгушетії загрожує перерости в масштабний конфлікт на зразок чеченського.

Підготовка до саміту «великої вісімки»

Приблизно 6200 поліцейських охороняли учасників дводенної зустрічі міністрів закордонних справ країн–членів «великої вісімки», яка розпочалася вчора на японському острові Хоккайдо. Міністри зібралися для узгодження плану та вирішення організаційних питань саміту «вісімки», який пройде на цьому ж острові на початку липня. Уже зараз відомо, що головними темами дискусій лідерів восьми найбагатших країн світу будуть питання ядерних програм Північної Кореї та Ірану, ситуація в Афганістані та Зімбабве.

Уряд США заборгував індіанцям

Закінчився 12–річний судовий марафон за позовом корінного населення Америки — індіанців до уряду США. Індіанці вимагають виплатити 46 млрд. доларів заборгованості за оренду земель відповідно до угоди, укладеної 1887 року між індіанськими вождями та Міністерством внутрішніх справ США. Адвокати корінного населення навели докази, що за сто з лишком років уряд заборгував індіанцям десятки мільярдів доларів із відсотків за видобуті на їхніх землях корисні копалини та вирубані ліси.

Суддя окружного суду Джеймс Робертсон на позавчорашньому засіданні зачитав вердикт, у якому зазначив, що не готовий відважитися присудити індіанцям десятки мільярдів компенсації, а йтися може лише про мільйони чи десятки мільйонів доларів відшкодування.

Дорога жилеточка з «Титаніка»

Рятувальний жилет зі славетного трансатлантичного лайнера «Титанік», який затонув під час свого першого рейсу 1912 року, було продано на аукціоні в Нью–Йорку за 68,5 тис. доларів. Цей наповнений корком жилет знайшов канадський фермер поблизу міста Галіфакс у провінції Нова Шотландія через кілька тижнів після катастрофи «Титаніка». Експерти стверджують, що у світі збереглося всього шість рятувальних жилетів із «Титаніка». Один із них було продано минулого року на аукціоні в Лондоні за 119 тис. доларів.

Джорджа Буша спустять у каналізацію

У США існує традиція вшановувати президентів після закінчення їхнього терміну перебування при владі. Так, прізвищем Джорджа Вашингтона названо американську столицю, а Рональда Рейгана — велику автостраду. Не забудуть і про Джорджа Буша. Щоправда, вшанування буде досить сумнівним. Його прізвище, можливо, носитиме завод із переробки міських стоків каліфорнійського міста Сан–Франциско, повідомляє газета «Інтернешнл Геральд Триб’юн». Ініціативна група вже зібрала сім тисяч підписів мешканців міста для проведення відповідного референдуму, який заплановано на листопад.

 • Майдан біля Кремля

  Російські активісти активно вивчають «матбазу» масових протистоянь із правоохоронцями: щити, балаклави, коктейлі Молотова... За прикладами, благо, далеко ходити не треба: поряд, якихось шість сотень кілометрів, — Україна, де досвідчені товариші покажуть, навчать, передадуть досвід. >>

 • Кремлівська «Зміна»

  Лідер партії «Зміна» (Zmiana) Матеуш Піскорський не знав, що його партію фінансували російські спецслужби — така лінія захисту польського політика, заарештованого у Польщі за шпигунство та поширення антиукраїнських настроїв. Прокуратура і Агенція внутрішньої безпеки стверджують, що все було саме навпаки. >>

 • Потрібні робочі руки

  На тлі низького безробіття та великої кількості вакансій чеський уряд започаткував нову державну програму запрошення іноземних фахівців, повідомляє «Радіо «Свобода». Ідеться передусім про кваліфіковану робочу силу, яка зможе закрити прогалини на чеському ринку праці, а головним джерелом таких фахівців чехи бачать Україну. >>

 • З голоду не помрете, але паски затягуйте

  Міністри фінансів країн єврозони та представники Міжнародного валютного фонду після 11-годинних переговорів у Брюсселі домовилися вчора про новий транш допомоги для Греції в 11,5 млрд. доларів (10,3 млрд. євро) та реструктуризацію боргу, повідомляє Бі-Бі-Сі. >>