«Зви­няй­те», ба­на­нів не­ма!

«Зви­няй­те», ба­на­нів не­ма!

Жи­те­лі се­вас­то­поль­сь­ких мік­ро­ра­йо­нів у бух­тах Ка­ми­шо­ва і Ко­за­ча про­тя­гом ос­тан­ніх днів змог­ли зіб­ра­ти «да­ри мо­ря», які нес­по­ді­ва­но ви­ки­ну­ли хви­лі на бе­рег. При­бе­реж­ну галь­ку май­же пов­ніс­тю вкри­ли цит­ру­со­ві — ман­да­ри­ни, апель­си­ни і ли­мо­ни, які нез­ро­зу­мі­ло яким чи­ном пот­ра­пи­ли у во­ду.

Ук­ра­ї­на гри­пує

Ук­ра­ї­на гри­пує

З по­не­діл­ка у шко­лах Чер­ні­гів­щи­ни від­нов­ле­но за­нят­тя, які бу­ло при­пи­не­но че­рез епі­де­мію гри­пу. Сьо­год­ні за­кін­чу­ють­ся по­зап­ла­но­ві ка­ні­ку­ли і в сто­лич­них шко­лах — з 22 січ­ня ки­їв­сь­кі шко­ля­рі на­реш­ті ся­дуть за пар­ти. На­то­мість у де­я­ких міс­тах Ук­ра­ї­ни нав­па­ки — епі­де­мія по­роз­га­ня­ла ді­тей по до­мів­ках.

Змі­ша­лись у трю­мах

Змі­ша­лись у трю­мах

Нор­везь­ке ван­таж­не суд­но «Рок­нес» пе­ре­вер­ну­ло­ся до­го­ри дном у фі­ор­ді Ра­у­не поб­ли­зу міс­та Бер­ген у пів­ден­но-за­хід­ній час­ти­ні Нор­ве­гії, по­ві­до­ми­ла аген­ція «Франс Пресс». Ка­тас­т­ро­фа ста­ла­ся по­зав­чо­ра о 16.30 за міс­це­вим ча­сом. Між­на­род­на ко­ман­да суд­на скла­да­ла­ся з 29 осіб: 23 фі­ліп­пін­ців, трьох гол­лан­д­ців, двох нор­веж­ців та од­но­го нім­ця. Від­ра­зу ж до ря­ту­валь­но-по­шу­ко­вих ро­біт бу­ли за­лу­че­ні 15 су­ден та чо­ти­ри ге­лі­коп­те­ри.

Газ не прощає необережності

Газ не прощає необережності

До 20 осіб зросла кількість смертельних жертв вибуху, який стався позавчора о 18.40 за місцевим часом на найбільшому заводі Алжиру з переробки нафти та газу у портовому місті Скікда, повідомили вчора представники місцевої влади. Міністр енергетики та гірництва Алжиру Шакіб Хеліл зазначив, що жертв може бути більше, бо й досі на території заводу тривають пошуково-рятувальні роботи. Надалі не вдалося погасити пожежу, хоча пожежники вже контролюють її. Міністр заявив, що причину вибуху ще не встановлено. В шпиталях Скікди та інших міст Алжиру перебувають щонайменше 74 особи з пораненнями, більшість із них — з сильними опіками.

Країна прихованих власників

Країна прихованих власників

Наша країна залишається в «чорному списку» країн, які недостатньо борються з відмиванням «брудних» грошей. Утім Україна розраховує добитися виключення зі списку в лютому 2004 року. На початку цього тижня до Києва прибула оціночна місія Міжнародної організації з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей, одержаних злочинним шляхом (FATF). Напередодні її прибуття було здійснено низку парадних заходів, що мали засвідчувати глибоку занепокоєність вищої влади станом справ у цій царині. Скажімо, Кабмін і Нацбанк затвердили програму протидії легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, на 2004 рік. Низці центральних установ і відомств було доручено розробити заходи задля уникнення приватизації з непідтверджених джерел доходів і створити єдину державну інформаційну систему у сфері запобігання і протидії відмиванню грошей.

Чорні дні Грузії

Чорні дні Грузії

Позавчора у Тбілісі було здійснено напад на депутата грузинського парламенту Каху Гіуашвілі. За даними МВС Грузії, невідомі зловмисники напали на Гіуашвілі у під'їзді його будинку в центрі міста, вистріливши в депутата кілька разів упритул, і зникли, інформує ІА «Новини Грузії». Стан потерпілого, коли його доставили до лікарні, оцінювався як тяжкий.

Іспанський лівий марш

Іспанський лівий марш

Позавчора після надзвичайного засідання Кабінету міністрів голова уряду Іспанії Хосе Марія Азнар зустрівся з королем Хуаном Карлосом, який прийняв рішення розпустити парламент і підписав відповідний декрет. Прем'єр-міністр повідомив, що наступні парламентські вибори відбудуться 14 березня. Хосе Марія Азнар уперше очолив уряд Іспанії 1996 року після того, як його Народна партія перемогла на виборах. Після двох каденцій він не має наміру претендувати на третю, тому перше місце в партійних списках Народної партії тепер посів заступник Азнара — Маріано Рахой.

Кримчани просять Кучму на третє царство

Кримчани просять Кучму на третє царство

Помолоділий на 20 років після Баден-Бадена Леонід Кучма засвідчив свою богатирську снагу першою в цьому році зустріччю з вірними парламентськими «більшовиками». Результати співбесіди переповів у інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна» координатор більшості Степан Гавриш. Він каже, що Президент згоден «очолити» «круглий стіл» з метою пошуку компромісів з опозицією для проведення політреформи «за умови, що опозиція візьме на себе політичні зобов'язання по голосуванню відповідного законопроекту». Крім того, Гавриш зробив головний висновок — що Кучма визначиться зі своєю участю у виборах-2004 вже після голосування по політреформі. «Головним моментом» може бути факт появи 300 голосів «за» у ВР, каже Степан Гавриш.

Всі статті рубрики