Чи стає Україна заручником геополітичних розбірок?

11:42, 10.12.2021
Чи стає Україна заручником геополітичних розбірок?

Трансатлантичному співтовариству нарешті потрібно усвідомити визначальну роль української молодої демократії (Фото Офісу президента)

Із посиланням на невідомі джерела у держдепартаменті США, відоме видання "Асошейтед Прес" повідомило досить тривожну для України інформацію. Йдеться про те, що Вашингтон після онлайн перемовин 07. 12. 2021 р. між Д. Байденом і В.  Путіним, може запропонувати Україні надати підконтрольним російським гібридним силам територіям Донбасу "певний рівень автономії".

 

У  свою чергу колишній посол США в Україні С. Пфайфер заявив, що цим територіям може бути запропоновано самоврядування у царині охорони здоров'я, освіти та правоохоронних органів.

 

Про щось подібне вже говорив Д. Байден у статусі віце президента США під час виступу в українському парламенті  у 2015 р. Пропонуючи надати таким територіям автономні права із власною правовою, економічною, фінансовою, безпековою і гуманітарною системою , що надавало Україні статус конфедерації.

 

І створювало сприятливі умови для Кремля стосовно повноцінного поглинання України.

 

Чи може таке бути достовірним, чи черговою інформаційною спецоперацією Кремля, покаже час. Але варто зауважити, що у подібних авторитетних виданнях  випадковостей не  буває. Що може засвідчувати про підготовку світової і, перш за все  вітчизняної громадської думки, до неприємних несподіванок у справі відновлення конституційного суверенітету і територіальної цілісності України у міжнародно   визнаних кордонах.

 

З цього приводу виникають запитання і до Банкової. Постільки ні до розмови Д. Байдена з В. Путіним, ні після неї якоїсь чіткої позиції ні від В. Зеленського, ні від його офісу суспільство не почуло . Що може наводити на припущення, що владна команда погоджується на якісь сумнівні і шкідливі для держави компроміси із Кремлем. А В. Путіну, як засвідчує досвід, ні в чому довіряти не можливо. Постільки автократ одержимий імперською експансією щодо близького і далекого зарубіжжя і усіх потенційних жертв тестує "на слабо".

 

Напевно щось прояснить, хоча і запізніла, пряма телефонна розмова Д. Байдена і В. Зеленського. Проте вже очевидно, що від громадянського суспільства влада щось приховує і намагається пропетляти так, щоб і обвалений рейтинг підняти із долівки і догодити Узурпатору. Тому суспільство не повинно втрачати пильності і оперативно реагувати на спроби зеленої команди вчергове принизити Україну, позбавляючи її міжнародної суб'єктності. Американському стратегічному партнеру варто пам'ятати уроки 2014 р., коли пасивна і угодовська позиція Вашингтона і ЄС  спричинила криваві наслідки для України і суттєвої втрати для НАТО стратегічних позицій у чорноморському регіоні після тимчасової окупації Росією українського Криму.

 

Трансатлантичному співтовариству нарешті потрібно усвідомити визначальну роль української молодої демократії у стримуванні і відсічі російській експансії до світового панування .і надати вже тепер для цього необхідне озброєння, військову техніку та щиру , без сумнівних компромісів із В. Путіним практичну підтримку Україні . Свідоме світове українство щиро на таке сподівається.

 • Дерашизація або демосквизація: не можна дерусифікувати те, що Руссю не було

  Термін «русифікація» і антонім до нього «дерусифікація» суперечать тотожності історичних назв «Україна» і «Русь». Після викрадення Московією у XVIII столітті однієї з цих тотожних назв видатний український історик Михайло Грушевський намагався повернути вкрадене, об’єднавши ці дві назви в єдину « >>

 • Перед бурею не будують повітряних замків

  Тоді мало хто помітив, але рівно три роки тому, теж під час війни, "стадіон" відкрив українцям шлях в спотворену реальність, від чого зараз багато хто чомусь сором'язливо відводить очі. >>

 • Роздуми, що таке зло - розкіш мирного часу

  Я дивлюся на людей, таких схожих на нас вчорашніх, які мають право на слабкощі, помилки, обурення, песимізм, свої збочення і егоїзм, і думаю, що вся наша різноманітність в екстремальній ситуації зводиться до такої заперечуваної і нелюбої дуальності >>

 • Обережно: ворожа пропаганда

  Після 24 лютого сталося те, на що мало хто очікував: українці дали ворогам тягла на всіх фронтах, включно з медійним. Півтора місяці і світ, і наші співвітчизники чують і сприймають майже виключно українську позицію. >>

 • Україні потрібно закрити небо від росіян: тоді зможемо перейти в контрнаступ

  Ми вступили у квітень – другий місяць війни. Російських окупантів вдалося відтіснити від Києва, але він посилює атаки на Донбасі, має намір зламати Маріуполь та повністю захопити Донецьку та Луганську області. Як може далі розвиватися військова складова, зокрема, на Донбасі? >>