Вибори на Донбасі Росія зробить не вільними і не чесними. І взагалі не виборами

21:45, 01.10.2019

На формулу Штайнмаєра погодилися. Очікувано. Тобто російську умову щодо проведення Нормандської зустрічі виконали. Теж очікувано. Текст ми не бачили, але схоже, що вибори мають бути В ЦІЛОМУ вільними та чесними. Тобто Росія їх зробить не вільними і не чесними. І взагалі не виборами.
 
Вільні і чесні вибори - це не тільки відсутність російських військ і техніки на окупованому Донбасі. Це також повне роззброєння і забезпечення безпеки. Питання - ким, як та коли? Це повний контроль нами та/або міжнародною спільнотою над безпекою на всій території окупованого Донбасу і всій ділянці українсько-російського кордону. Це повна участь всіх українських ЗМІ та політичних партій. Це також участь тимчасово переміщених осіб.
 
Це організація виборів нашою ЦВК, можливо спільно з міжнародною адміністрацією. Це функціонування українських судів і ще багато всього. Відповіді на всі ці питання мають бути чіткими і однозначними. Інакше легітимність цих виборів ніколи не буде визнана.
 
Формула Штайнмаєра не має жодного сенсу без того, щоб вона була вмонтована в план дій, тобто дорожню карту. Вона також не має жодного сенсу без відповідей на згадані вище питання.
 
Тобто запитань стало більше, ніж було. Суспільство буде вимагати на них відповідей. Таких, які не вирішують проблему окупації Донбасу за рахунок України.
 
Для всіх інших, навіть для наших друзів, це проблема, яку необхідно вирішити. Для нас - питання нашого існування як єдиної та соборної держави.
 

  • Роздуми про продаж землі

    В Україні проводять посилену агітацію за введення продажу сільгоспземель. У Європі з таких важливих питань проводять референдуми, а у нас плебісцити проходять украй рідко. >>

  • Мова окупанта вбиває

    Смерть активіста та волонтера з Бахмута (колишній Артемівськ) Донецької області Артема Мирошниченка через кілька днів після побиття стала каталізатором прояву громадянської позиції українців стосовно державної мови. >>

  • Слабким ніхто нічого гарантувати не буде

    Дискусія про нові гарантії в річницю підписання Будапештського меморандуму не має сенсу. Ані політичні, ані юридичні домовленості не будуть працювати без підкріплення реальним військовим і безпековим потенціалом - своїм та наших союзників. А все інше - маячня. >>