Західний бізнес на роздоріжжі: хочеш «вийти» з неозорої – плати пожертвування москві

12:48, 28.03.2023
Західний бізнес на роздоріжжі: хочеш «вийти» з  неозорої – плати пожертвування москві

Лише 9% компаній з країн ЄС та G7 вийшли з росії.

Зхідний бізнес, який хоче вийти з рф, зобов’язали платити: кожна західна компанія, яка хоче вийти з ринку росії і продати свої активи тепер буде зобов'язана переказати прямий внесок в бюджет держави-агресора.

 

Як інформує УМ, про це заявила російська комісія з іноземних інвестицій, повідомило видання Financial Times.

 

Таким чином всі компанії, які вирішили відтермінувати рішення про припинення своєї співпраці з Росією від початку повномасштабного вторгнення, тепер так чи інакше профінансують російський бюджет прямими платежами у разі виходу з країни.

 

Раніше компанії, які виходили з Росії, могли обирати між "добровільним внеском" до бюджету Росії, який становив 10% від вартості продажу, або погодитися на відстрочку платежу від продажу на кілька років.

 

"Багато компаній прагнули вийти з Росії якнайшвидше, тому вони обрали цей 10-відсотковий податок і одразу ж отримати готівку замість невизначеності з відстрочкою платежу", – сказав співрозмовник агентства, який брав участь у нещодавній угоді з виходу з Росії.

 

Більш жорсткий режим не залишить керівникам, які прагнуть вийти з країни, іншого вибору, окрім як зробити прямий внесок до російського бюджету.

 

Особа, яка брала участь в одному з поточних переговорів про вихід, повідомила, що близько 2 000 заявок чекають на схвалення.

 

"Комісія збирається тричі на місяць і розглядає не більше семи заявок за одне засідання - можете порахувати", - сказав співрозмовник. 

 

Першу угоду з "добровільним пожертвуванням", яка була оприлюднена, здійснила норвезька компанія Wenaas після продажу своїх готелів у Росії російському конгломерату "Система", контрольованому підсанкційним олігархом Владіміром Євтушенковим. У лютому "Система" заявила, що ціна угоди становила "до 203 млн євро, включаючи 10-відсотковий внесок до бюджету Російської Федерації".

 

Варто зауважити, що дослідники спростували твердження, що західні фірми масово згортають бізнес в росії. Лише 9% компаній з країн ЄС та G7 вийшли з росії після її великої неспровокованої геноцидальної війни проти українського народу.

 

Як повідомляла УМ, Олег Дерипаска прогнозує крах кремлівського держкапіталізму.