Гончарук хоче звільнити всіх у ДАБІ

19:20, 26.02.2020
Гончарук хоче звільнити всіх у ДАБІ

Олексій Гончарук вже півроку обіцяє подолати корупцію в ДАБІ. (Фото з урядового порталу)

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що рішення щодо ліквідації або реорганізації Державної архітектурно-будівельної інспекції знаходяться на фінальній стадії.

 

Про це Гончарук повідомив під час прес-брифінгу в середу.

 

«Зараз ця ідея (ліквідація ДАБІ – Ред.) дуже активно обговорюється, тому що ДАБІ, нажаль, і взагалі будівельна сфера одна з найбільш корумпованих. Там корупцію, сорі, треба «мочити» системно. Це той випадок, коли можливо простіше звільнити всіх, і перенабрати нових чесних людей. Ми на фінальному етапі прийняття цього рішення», - заявив очільник уряду.

 

За його словами, в «тому ДАБІ все настільки прогнило, вони настільки замучили бізнес і громадян поборами по 5 доларів за квадратний метр, що ринок говорить «приберіть їх всіх».

 

Також Гончарук наголосив, що поки невідомо, який орган буде виконувати функції ДАБІ.

 

«Те що ми «схематоз» в будівництві поборемо - в цьому немає жодних сумнівів - це питання невеличкого проміжку часу. Чи буде це повна ліквідація ДАБІ, чи її реорганізація - ми подивимось», - резюмував глава уряду.

 

Як повідомляла «УМ», за часів Януковича сформувалася система, за якої забудовники платили хабарі посередникам за супровід об'єкта будівництва в Державній архітектурно-будівельній інспекції.

 

Ексголова київського управління Державної архітектурно-будівельної інспекції Сергій Кучер створив корупційну «схему» під умовною назвою «5 доларів за квадратний метр».

 

Детальніше про будівельну корупцію, яка поширюється завдяки Державній архітектурно-будівельній інспекції (ДАБІ) і якою роками керують певні «сірі кардинали» галузі читайте в ексклюзивному інтерв’ю «УМ» з членом Української академії архітектури Віктором Глебою.

 • Рада Європи критикує Україну за мляве запобігання корупції

  "Однак зусилля по боротьбі з корупцією - це не тільки прийняття законів або створення інституцій. Вони в основному стосуються ефективної реалізації схвалених реформ. Вкрай важливо, щоб недавно прийняті законодавчі та інші заходи були належним чином втілені",- зазначили в Раді Європи >>

 • Любомира Мандзій тимчасово очолила Міносвіти

  "Ми не маємо часу на повільні рішення: нам потрібно реагувати тут і зараз, вирішити питання закінчення навчального року, проведення вступної кампанії та багато іншого", – відзначила т.в.о. міністра освіти і науки Любомира Мандзій. >>

 • Міністр охорони здоров’я Ємець написав заяву про відставку

  Джерела в Міністерстві охорони здоров’я повідомляють, що причиною написаної заяви Ємцем став конфлікт з одним з його заступників, а також інформація про те, що колишня виконувач обов’язків охорони здоров’я Уляна Супрун вже тиждень негласно щодня присутня в міністерстві і намагається впливати на робо >>

 • Міністр МОЗ Ємець планує піти у відставку

  Депутат з фракції "ЄС" Олексій Гончаренко: "Ємець зовсім не зміг налагодити роботу міністерства. І в у в Міністерстві охорони здоров'я і "Слугу Народу", що "Ємець зовсім не зміг налагодити роботу міністерства. І в умовах епідемії не може підготувати реальний план протидії вірусу". >>