Голова ОБСЄ Лайчак підтримав план Штайнмаєра

18:02, 14.09.2019
Голова ОБСЄ Лайчак підтримав план Штайнмаєра

(Фото: osce.org)

Чинний голова ОБСЄ, міністр закордонних справ Словаччини Мирослав Лайчак вважає, що Україні варто використати так званий "план Штайнмаєра" для виконання Мінських домовленостей.

 

Про це він заявив у виступі на щорічному форумі "Ялтинської європейської стратегії" (YES), повідомляє "Європейська правда".

 

Лайчак вважає, що зараз Україна та Росія мають елемент, якого бракувало для примирення раніше.

 

"У нас є план – це Мінські угоди. У нас є інструменти – це Нормандський формат і трек Курта Волкера. Чого на досі не вистачало – то це політичної волі. Ми бачили, що сторони показують одна на одну та звинувачують одна іншу у нульовому прогресі. Тепер, із приходом президента Зеленського є і це", - пояснив він.

 

Дипломат навів приклади кроків України та Росії назустріч одна одній, такі як розведення сил у Станиці Луганській та обмін полоненими.

 

Лайчак окремо підкреслив, що для виконання Мінська, на його думку, варто використати так званий "план Штайнмаєра"

 

"У нас є принцип, як читати Мінськ – це план Штайнмаєра, і я вважаю, що це гарний грунт (для виконання Мінських домовленостей)", - пояснив він.

 

Очільник ОБСЄ також наголосив, що не вважає можливим говорити про очікувані поступки України у цьому процесі.

 

"Це не та точка, де можна говорити про поступки України, адже Україна – це жертва агресії", - наголосив він.

 

Як повідомляла УМ, Президент Володимир Зеленський анонсував обговорення "формули Штайнмаєра" на зустрічі лідерів держав "нормандської четвірки", яка передбачає прийняття закону про особливий статус Донбасу після проведення там місцевих виборів.