Російський суд оголосив вироки п’яти кримським татарам: від 12 до 17 років за ґратами

14:43, 18.06.2019
Російський суд оголосив вироки п’яти кримським татарам: від 12 до 17 років за ґратами

(фото: Кримська солідарність)

Північно-Кавказький окружний військовий суд в Ростові-на-Дону 18 червня визнав винними п’ятьох фігурантів першої сімферопольської "справи Хізб ут-Тахрір" в організації або участі в діяльності терористичної організації і засудив їх до відбування покарання в колонії суворого режиму.

 

Про це повідомляє проект Радіо Свобода Крим.Реалії.

 

Військова колегія засудила Теймура Абдуллаєва до 17 років в’язниці, Узеїра Абдуллаєва – до 13 років, Рустема Ісмаїлова – до 14 років, Айдера Саледінова і Еміля Джемаденова – до 12 років.

 

На попередньому засіданні фігуранти першої сімферопольської "справи Хізб ут-Тахрір" виступили з останнім словом у суді і подякували всім, хто надавав їм підтримку з моменту арешту в жовтні 2016 року.

 

Російський прокурор вимагав для Теймура Абдуллаєва 17 років за ґратами, Рустема Ісмаїлова – 13 років, Узеїра Абдуллаєва і Айдера Саледінова – по 12 років, Еміля Джемаденова – 11 років колонії.

 

12 жовтня 2016 року в Криму було проведено обшуки в п’яти родинах. Після обшуків були затримані п’ять кримських татар, яких звинувачують в участі в забороненій у Росії та окупованому нею Криму організації "Хізб ут-Тахрір".

 

6 грудня 2018 року фігурантів сімферопольської "справи Хізб ут-Тахрір" етапували в СІЗО російського Ростова-на-Дону.

 

Як повідомляла УМ, в окупованому Криму поблизу Сімферополя російські силовики зранку 30 квітня провели так звані "огляди" в будинках кримських татар.

 

27 березня в окупованому Криму ФСБ провели наймасовішу облаву на кримських татар. 20 кримських татар були затримані в окупованому Сімферополі і Білогірському районі, ще троє були затримані наступного дня в Ростові-на-Дону.

 
Їх звинувачують у причетності до організації "Хізб ут-Тахрір", що заборонена в Росії з 2003 року.
 
29 березня Київський районний суд Сімферополя в окупованому Криму арештував усіх 23 затриманих під час обшуків кримських татар до 15 травня.
 

 

Через облаву ФСБ на кримських татар Україна звернулася до ЄС.
 
Як відомо, "Хізб ут-Тахрір - міжнародна ісламська політична партія, заснована у 1953 році у Східному Єрусалимі суддею місцевого шаріатського апеляційного суду Такіуддіном ан-Набхані.