Окупанти арештували усіх кримських татар, затриманих під час обшуків

09:27, 29.03.2019
Окупанти арештували усіх кримських татар, затриманих під час обшуків

(facebook/Кримський процес)

Київський районний суд Сімферополя в окупованому Криму арештував усіх затриманих під час обшуків кримських татар до 15 травня.

 

Про це повідомляє "Кримський процес" у Faсebook.

 

"27 і 28 березня, Київський районний суд Сімферополя в закритому режимі обрав запобіжний захід всім 23-м затриманим Кримськотатарським активістам. Всі судові засідання проходили в закритому режимі. Рішення суду по всім фігурантам були ідентичні: Обрати запобіжний захід у вигляді взяття під варту до 15 травня 2019 року", - йдеться у повідомленні.

 

Затримані і взяті під варту: Шабан Умеров, Рустем Сейтхалілов, Різа Ізетов, Фарід Базаров, Джеміль Гафаров, Сейран Муртаза, Алім Карімов, Тофік Абдулгазіев, Білял Аділов, Меджіт Абдурахманов, Рустем Шейхаліев, Сейтвелі Сейтабдіев, Яшар Муєдінов, Ізет Абдулаєв, Асан Яніков, Енвер Аметов, Руслан Сулейманов, Акім Бекіров, Ерфан Осман, Сервет Газієв, Ремзі Бекіров, Осман Аріфмеметов і Владлен Абдулкадиров.

 

Місцезнаходження Едема Яячікова, який був відсутній вдома під час обшуку, до сих пір невідомо, його дружина Сусанна Яячікова подала заяву в поліцію про викрадення.

 

Ремзі Бекіров, Шабан Умеров, Різа Ізетов, Фарід Базаров і Руслан Сулейманов обвинувачуються за частиною 1 статті 205.5 КК РФ (організація діяльності Хізб ут-Тахрір), решта 20 чоловік, включно із зниклим Едемом Яячіковим, звинувачуються по 1 частини статті 205.5 (участь в організації Хізб ут-Тахрір).

 

Нагадаємо, після масових обшуків в 23 будинках в Сімферополі у районах Кам'янка та Строганівка і в двох будинках в селі Володимирівка Білогірського району окупанти в Криму затримали 20 кримських татар. Їх підозрюють у причетності до організації "Хізб ут-Тахрір", яка заборонена в Росії з 2003 року.
 
Дев'ять з них були заарештовані судом Сімферополя до 15 травня: Меджіт Абдурахманов, Тофік Абдулгазіев, Сейтвелі Сейтнабдіев, Рустем Сейтхалілов, Акім Бекіров, Фархат Базаров, Сервер Газієв, Сейран Муртаза, Ерфан Османов.
 
Також під час обшуку в мікрорайоні Кам'янка Сімферополя були затримані двоє з тих, хто прийшов підтримати своїх співвітчизників, - Ескендер Мамутов і Еміль Зіядінов. Першого з них заарештували на п'ять діб, другому присудили штраф у розмірі 500 російських рублів за звинуваченням в "непокорі законним вимогам поліції".
 
28 березня у Ростові-на-Дону були затримані Осман Аріфмеметов, Ремзі Бекіров та Владлен Абдулкадиров.
 
Всього, за даними активістів, силовики нагрянули за 35 адресами. Адвокатів до будинків підзахисних не пустили.
 
Як повідомляла "УМ", через масову облаву ФСБ 55 дітей кримських татар залишилися без батьківської опіки.
 
Через облаву ФСБ на кримських татар Україна звернулася до ЄС.
 
Як відомо, "Хізб ут-Тахрір - міжнародна ісламська політична партія, заснована у 1953 році у Східному Єрусалимі суддею місцевого шаріатського апеляційного суду Такіуддіном ан-Набхані.
 
"Хізб ут-Тахрір" визнана терористичною організацією в Росії і Казахстані. Також члени партії переслідуються у деяких країнах Середньої Азії, однак за не пов'язаними з тероризмом обвинуваченнями.
 
У Німеччині діяльність організації також було заборонено за невизнання Ізраїлю, однак ця заборона стосується тільки публічної діяльності партії, і німецькі правоохоронні органи не переслідують членів "Хізб ут-Тахрір". В усіх інших країнах Європи та Америки партія діє легально та публічно.
 
Представники "Хізб ут-Тахрір" називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії. Верховний суд Росії заборонив "Хізб ут-Тахрір" у 2003 році, включивши організацію до списку 15 об'єднань, названих "терористичними".